Etat Starszy Specjalista / Ekspert ds. metod inżynierii finansowej

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Starszy specjalista / ekspert ds. Sprzedaży w segmencie klientów firmowych

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/206/1121

Zadania:

  • wsparcie jednostek biznesowych w zakresie inżynierii finansowej w zadaniach związanych z reformą stóp procentowych (IBOR)
  • opracowywanie i rozwój modeli inżynierii finansowej, w tym w szczególności modeli wyceny instrumentów finansowych, a także korekt i symulacji wyceny
  • wypracowywanie nowych rozwiązań zakresie pomiaru i modelowania ryzyka
  • realizację zadań wynikających z Rekomendacji W, w odniesieniu do utrzymania modeli
  • opracowywanie wkładu do metodologii rachunkowości zabezpieczeń w zakresie metodologii wyceny oraz testów efektywności
  • opiniowanie umów zabezpieczających pod kątem metodologii wyceny instrumentów finansowych
  • merytoryczne wsparcie w opracowaniu złożonych analiz ryzyka oraz testów warunków skrajnych ryzyka rynkowego
  • opiniowanie metod wyceny instrumentów finansowych na potrzeby funkcji depozytariusza sprawowanej przez bank
  • wypracowywanie i rekomendacje rozwiązań w zakresie rozwoju narzędzi zarzadzania ryzykiem w ramach departamentu

Od Kandydatów oczekujemy:

  • masz doświadczenie (3-4-letnie) w obszarze middle-office / zarządzania ryzykiem / controllingu
  • masz wiedzę dotyczącą modeli wycen instrumentów finansowych oraz modeli ryzyka rynkowego
  • znasz języki programowania, np.: VBA, SAS, C++, R, Python
  • komunikujesz się w języku angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie jesteś nastawiony/nastawiona na rozwój i poszerzanie wiedzy, nie boisz się nowych wyzwań i aktywnie poszukujesz rozwiązań napotkanych problemów
  • cechują Cię silne zdolności analityczne poparte spojrzeniem na szerszą perspektywę działania organizacji
  • lubisz pracować w różnorodnym zespole, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem

  • współpraca w ramach umowy o pracę; dołącz do zespołu Departamentu Zarządzania Ryzykiem Bilansu
  • praca w dynamicznym zespole nastawionym na dialog z biznesem, upraszczanie automatyzację procesów i zwinne prowadzenie projektów IT
  • ścieżka rozwoju zawodowego w obszarze integracji ryzyka w grupie mBanku
  • udział w projektach obejmujących swoim zasięgiem całą grupę mBanku
  • programy rozwojowe, np.: Z energią po zdrowie, Piątki z rozwojem, ODnowa (program wspierający pracę i zarzadzanie w środowisku zdalnym i hybrydowym)
  • szkolenia merytoryczne oraz programy rozwijające kompetencje przyszłości
  • możliwość udziału w konsultacjach rozwojowych i rekrutacyjnych w ramach wewnętrznego rynku pracy
  • wsparcie w opracowaniu indywidulanych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa
  • możliwość pracy w systemie hybrydowym
  • dofinansowanie do opieki medycznej LuxMed, karty Multisport, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie w Uniqua
  • dofinansowanie do świąt, wypoczynku, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej (j. angielski, j. niemiecki)
  • możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań w ramach mKlubów
  • nagroda pieniężna za zatrudnionego kandydata w ramach Programu Poleceń