Etat Starszy Specjalista / Główny Specjalista w Sekcji Rehabilitacji Leczniczej w Departamencie Świadczeń

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Starszy Specjalista / Główny Specjalista w Sekcji Rehabilitacji Leczniczej

w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej

Numer ogłoszenia: DSOZ/21/240

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa o pracę

Termin składania ofert 06.12.2021 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • prowadzenie prac związanych z przygotowaniem założeń merytorycznych i organizacyjnych przeprowadzania postępowań w sprawie zawierania umów o udzielanie świadczeń w rodzaju rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń – leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką;
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń – leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką;
  • monitorowanie jakości świadczeń opieki zdrowotnej, polegającej w szczególności na:
  • analizie problemów zgłaszanych przez oddziały wojewódzkie Funduszu i świadczeniodawców oraz podejmowanie odpowiednich działań w celu ich rozwiązania,
  • ocenie prawidłowości stosowania przyjętych zasad zawierania i wykonywania świadczeń oraz przygotowywanie wyjaśnień i interpretacji dotyczących tych zasad;
  • współpraca z konsultantami krajowymi i wojewódzkimi, reprezentatywnymi organizacjami świadczeniodawców oraz instytucjami właściwymi w sprawach związanych z realizacją świadczeń w rodzaju rehabilitacja lecznicza;
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Centrali.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe (preferowany kierunek medyczny)
  • Lata pracy zawodowej:
    • - minimum 5 lat pracy zawodowej w przypadku stanowiska głównego specjalisty
    • - minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku stanowiska starszego specjalisty

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w jednostkach związanych z ochroną zdrowia;
  • doświadczenie zawodowe w zakresie stosowania przepisów prawa lub legislacji;
  • doświadczenie zawodowe w obszarze związanym ze świadczeniami medycznymi, w obszarze rehabilitacji, fizjoterapii;
  • bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów i zagadnień związanych z funkcjonowaniem krajowego systemu opieki zdrowotnej, w tym dotyczących funkcjonowania i zadań realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia;
  • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia, oraz formułowania wniosków;
  • umiejętność wykonywania zadań pod presją czasu;
  • organizacja pracy i zarządzanie własnym czasem;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • znajomość systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją;
  • otwartość i łatwość nawiązywania kontaktu;
  • rzetelność i terminowość;
  • skupienie na celu i nastawienie na realizację zadań;
  • doświadczenie w rozliczaniu świadczeń opieki zdrowotnej;
  • znajomość Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia;
  • udział merytoryczny w projektach dofinansowywanych ze środków UE;
  • znajomość przepisów prawa dotyczących:
    • Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1285, z późn. zm.),
    • Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dnia 25 września 2015 r. (Dz. U. 2021 r., poz. 535 z późn. zm.),
    • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2020 r., poz. 320 z późn. zm.),
    • Rozporządzenie ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacja lecznicza (Dz. U. 2021 r., poz. 265),
    • Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie rodzajów, zakresów i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. 2020 r., poz. 666 z późn. zm.).

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.