kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 87961

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe – kilka razy w roku,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz w związku ze współpracą z Wykonawcami umów realizowanych w ramach projektów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku „A” i „B” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych,

  • szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • windy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich) oraz w budynku „B” (parter),

  • praca w pokoju wieloosobowym,

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

Zakres zadań

  • zarządza projektami w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz GOSPOSTRATEG (m.in. określa ogólną koncepcję projektu, analizuje uwarunkowania otoczenia biznesowego, opracowuje budżet projektu oraz harmonogram prac projektowych, bierze udział w doborze podwykonawców, dostawców i ekspertów, kontroluje realizację zadań, kontroluje wykonanie budżetu, odbiór prac cząstkowych po wykonaniu poszczególnych etapów projektu i podsumowuje i ocenia wyniki projektu),
  • bierze udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej,
  • nadzoruje realizację umów/ porozumień zawartych przez Ministerstwo z innymi podmiotami,
  • przygotowuje materiały do projektu ustawy budżetowej i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP),
  • opracowuje/ uzgadnia/ monitoruje plan finansowy i pozostałe plany,
  • udziela informacji na wnioski i zapytania (w tym o udostępnienie informacji publicznych).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w obszarze urbanistyki lub architektury, zagospodarowania przestrzennego lub prawa
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednej z dziedzin: planowanie
i zagospodarowanie przestrzenne, realizacja projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, zamówienia publiczne, zarządzanie projektami.
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
  • znajomość ustawy o rewitalizacji,
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
  • wiedza z zakresu finansów publicznych,
  • wiedza z zakresu wydatkowania środków z funduszy UE,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność,
  • myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe