kandydatów

Etat Asystent sędziego na zastępstwo

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie miejsce pracy: Wyszków

Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie
Asystent sędziego na zastępstwo
Miejsce pracy: Wyszków
Numer: StPr/21/0749
OBOWIĄZKI:
Zakres czynności asytentów sędziów określa Rozporządenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 listopada 2012 r. w sprawie czynności asystentów sędziów (dz. U. 2012.1270). tj. Na zlecenie sędziego i pod jego kierunkiem asystent sędziego sporządza projekty zarządzeń, orzeczeń lub ich uzasadnień. Na zlecenie sędziego asystent sędziego samodzielnie: 1. dokonuje analizy akt spraw we wskazanym zakresie, 2. konbtroluje stan spraw odroczonych, zawieszonych lub oczekujących na podjęcie czynności przez sędziego albo sąd, 3. zwraca się do osób i instytucji o nadesłanie informacji lub dokumentów niezbędnych do przygotowania sprawy do rozpoznania, 4. sporządza odpowiedzi na pisma niebedące pismami procesowymi, 5. gromadzi, we wskazanym zakresie, orzecznictwo i literaturę przydatne do rozpoznawania spraw lub wykonywania innych zadań powierzonych sędziom w danym wydziale.W uzasadnionych wypadkach, jeżeli wymagają tego zasady sprawności, racjonalności lub ekonomicznego i szybkiego działania, sędzia może zlecić asystentowi sędziego także wykonanie innych czynności, niezbędnych do przygotowywania spraw sądowych do rozpoznania.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Wymagania inne:

Szczegółowe wymagania opisane w ogłoszeniu: https://wyszkow.sr.gov.pl/ogloszenie-o-konkursie-na-stanowisko-asystenta-sedziego,new,m2,252,256.html,109

Miejsce pracy:

Wyszków

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

4 000 - 5 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie