kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88179

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. : obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzedu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • uczestniczy w pracach związanych z analizą i interpretacją przepisów prawa wspólnotowego oraz krajowego (i propozycje ich zmian) w kontekście działania Dobrostan zwierząt w ramach PROW 2014-2020 oraz uczestniczy w opracowaniu propozycji w ramach procesu upraszczania Wspólnej Polityki Rolnej w tym zakresie,
  • uczestniczy w opracowywaniu projektów aktów prawnych regulujących zasady, tryb i warunki przyznawania płatności w ramach działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 i w ramach interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR, w tym dokonuje oceny tych rodzajów wsparcia,
  • uczestniczy w przygotowywaniu koncepcji interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR, jak również uczestniczy w przygotowaniu PS WPR w części dotyczącej planowania budżetu, monitorowania i sprawozdawczości w tym zakresie,
  • współpracuje z innymi komórkami MRiRW, w szczególności z Departamentem Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie prac nad zmianami PROW 2014-2020 w odniesieniu do działania Dobrostan zwierząt oraz zmianami ustawy PROW 2014-2020, a w zakresie realizacji działań w ramach dobrostanu zwierząt PROW 2014-2020 i interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR ponadto z Departamentem Hodowli Zwierząt i Departamentem Klimatu i Środowiska,
  • przygotowuje projekty informacji dla komisji sejmowych i senackich, projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania posłów i senatorów oraz przygotowuje projekty odpowiedzi na pytania, skargi, wnioski i petycje oraz przyjmuje interesantów w sprawach związanych z zasadami, warunkami i trybem przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 oraz w ramach interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR,
  • uczestniczy w realizacji zadań związanych z audytami prowadzonymi przez Komisję Europejską oraz Europejski Trybunał Obrachunkowy w zakresie działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 i w zakresie interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt PS WPR,
  • współpracuje z innymi ministerstwami, urzędami centralnymi, instytutami oraz organizacjami społeczno-zawodowymi, w tym również w zakresie dotyczącym cyfryzacji oraz innowacyjności w obszarze rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych,
  • bierze udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, seminariach, szkoleniach, akcjach promocyjnych oraz organizuje konferencje i szkolenia, w celu przekazania wiedzy, opinii i stanowiska MRiRW w zakresie działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 oraz interwencji dotyczących dobrostanu zwierząt w ramach PS WPR.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • wiedza z zakresu prawa krajowego i UE dotyczącego hodowli i dobrostanu zwierząt
  • wiedza z zakresu zagadnień dotyczących wsparcia rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w ramach Wspólnej Polityki Rolnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe w dziedzinie nauk rolniczych
  • 6-cio miesięczny staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • wiedza z zakresu PROW 2014-2020 w zakresie wsparcia w ramach dobrostanu zwierząt