Etat Starszy Specjalista w Dziale ds. Rozliczeń Międzyoddziałowych i Dotacji Pozyskiwanych z Unii Europej

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Starszy Specjalista w Dziale ds. Rozliczeń Międzyoddziałowych i Dotacji Pozyskiwanych z Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa

w Biurze Księgowości

Numer ogłoszenia: BK/21/247

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa o pracę

Termin składania ofert 13.12.2021 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • rozliczenie polecenia Ministra Zdrowia z dnia 2 marca 2021 r. dotyczącego szczególnych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych na podstawie art. 11h ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r.;
  • rozliczenie i prowadzenie ewidencji szczegółowej rozrachunków:
    • przekazywania środków z przeznaczeniem na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych cudzoziemcom nieposiadającym tytułu do objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym oraz nieuprawnionych do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
    • przekazywania środków z przeznaczeniem na finansowanie szczepień ochronnych przeciw grypie osobom uczestniczącym w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej w podmiotach wykonującym działalność leczniczą, farmaceutom i technikom farmaceutycznym wykonującym zawód w aptece lub punkcie aptecznym,
    • w sprawie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, w tym szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2,
    • w sprawie przekazywania środków finansowych z przeznaczeniem na przyznanie osobom uczestniczącym w udzielaniu świadczeń zdrowotnych, objętych ograniczeniem, przez osoby wykonujące zawód medyczny i niemedyczny mające bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 dodatkowego świadczenia pieniężnego, wypłacanego miesięcznie, przez okres objęcia ograniczeniem na podstawie umowy lub porozumienia w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
    • w sprawie finansowania wykonywania testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku
    • SARS-CoV-2,
    • w sprawie finansowania zapewnienia personelowi szpitali jednoprofilowych, szpitali z oddziałami zakaźnymi zamieszczonych w wykazie, o którym mowa w art. 7 ust. 3 ustawy COVID-19 a także personelowi innych świadczeniodawców „miejsca odpoczynku”;
  • rozliczenie i realizacja:
    • w sprawie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy oraz dodatkowych środków pieniężnych na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej związanych z przeciwdziałaniem COVID tzw. 3%,
    • w sprawie finansowania umów na prowadzenie rejestracji i informacji telefonicznej z wybranymi przez NFZ podmiotami, w celu umożliwienia osobom uprawnionym do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 dokonania telefonicznej rejestracji na te szczepienia oraz uzyskania informacji o tych szczepieniach,
    • zwrotu kosztów świadczeń opieki zdrowotnej, udzielonych osobom uprawnionym do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji w rozumieniu art.5 pkt 32 ustawy o świadczeniach, zwróconych przez Instytucje Państw członkowskich UE lub Państwa członkowskiego EFTA;
  • obsługa systemu bankowego BGK@24BIZNES, w tym sporządzanie przelewów bankowych dotyczących płatności Centrali NFZ;
  • bieżąca ewidencja operacji gospodarczych dotyczących Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prowadzenie dokumentacji księgowej zgodnie z ustawą o rachunkowości;
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Dyrektora Biura Księgowości oraz Kierownika Działu.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe lub średnie
  • Lata pracy zawodowej:
    • minimum 6 lat w przypadku posiadania wykształcenia średniego,
    • minimum 4 lata w przypadku posiadania wykształcenia wyższego;
  • doświadczenie na stanowisku pracy związanym z prowadzeniem ksiąg rachunkowych;
  • doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych.

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość ustaw o:
    • rachunkowości,
    • finansach publicznych,
    • świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych;
  • biegła obsługa programów Microsoft Office oraz systemów finansowo-księgowych;
  • umiejętność pracy w zespole oraz efektywnej współpracy z przełożonymi, otwartość, kultura osobista;
  • komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych;
  • samodzielność;
  • gotowość do podejmowania nowych wyzwań;
  • identyfikacja z firmą;
  • umiejętność organizowania własnej pracy i gospodarowania czasem, umiejętność samodzielnego ustalania priorytetów przy wykonywaniu zadań;
  • obowiązkowość, odpowiedzialność za powierzone zadania, sumienność;
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.