Etat Inspektor - wieloosobowe stanowisko ds. planowania zieleni miejskiej

Firma: Miejski Urząd Pracy w Płocku miejsce pracy: Płock

Miejski Urząd Pracy w Płocku
Inspektor - wieloosobowe stanowisko ds. planowania zieleni miejskiej
Miejsce pracy: Płock
Numer: StPr/21/1117
OBOWIĄZKI:
Do wykonywanych zadań będzie należało w szczególności:1) realizacja zadań Miasta w zakresie planowania zasobów zieleni miejskiej (plany, programy itp.) na terenach będących własnością Miasta i Skarbu Państwa, obejmujących: pasy drogowe ulic, tereny o charakterze wypoczynkowo rekreacyjnym tj. parki, place, zieleńce, skarpa wiślana oraz tereny nie przekazane w zarząd innym jednostkom organizacyjnym, w tym:- zlecanie opracowania ekspertyz dendrologicznych dla drzew wiekowych, w tym dla pomników przyrody,- planowanie nasadzeń drzew na terenach miejskich i Skarbu Państwa poza pasami drogowymi,- planowanie nasadzeń krzewów, roślin wieloletnich oraz kwiatów jednorocznych na terenach miejskich i Skarbu Państwa,- planowanie nowych terenów zieleni;2) rekomendowanie i sporządzanie projektów standardów i procedur zarządzania zielenią;3) określanie wytycznych i opiniowanie koncepcji oraz projektów zagospodarowania terenów zieleni;4) sporządzanie koncepcji i projektów parków kieszonkowych we współpracy z Wydziałem Spraw Komunalnych;5) opiniowanie i wydawanie zaleceń w zakresie inwestycji miejskich, w których występuje komponent związany z zielenią;6) prowadzenie spraw związanych z planowaniem i sposobem utrzymania zieleni miejskiej;7) koordynowanie we współpracy z innymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi miasta, w tym Wydziałem Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta i Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków działań związanych z rozwojem i rewaloryzacją terenów zieleni miejskiej;8) kreowanie we współpracy z innymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi miasta, w tym z Wydziałem Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta i Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków spójnego wizerunku terenów zieleni oraz zintegrowanie działań różnych podmiotów w zakresie kształtowania terenów zieleni; 9) formułowanie wytycznych dla utrzymania i konserwacji terenów stanowiących własność Miasta i Skarbu Państwa wchodzących w skład Zespołów Przyrodniczo - Krajobrazowych jaru rzeki Rosicy i Brzeźnicy;10) opracowywanie planów rzeczowo - finansowych rocznych i wieloletnich, w tym nasadzenia drzew, krzewów i bylin w zakresie rozwoju gminnych zasobów zieleni miejskiej obejmujących:- pasy drogowe ulic podlegające utrzymaniu przez Miasto (w zakresie krzewów i bylin),- tereny zieleni o charakterze wypoczynkowym i rekreacyjnym tj. parki, place, zieleńce, skarpa wiślana,- tereny nie przekazane w zarząd innym jednostkom organizacyjnym;11) wykonywanie obowiązków nadzoru wobec wykonawców realizujących nasadzenia drzew, krzewów i bylin na terenach zieleni miejskiej, a w szczególności:- wprowadzanie wykonawców na teren realizacji robót ogrodniczych,- bieżący nadzór nad wykonawstwem robót, w tym robót zanikowych,- sprawdzanie jakości wykonywanych robót ogrodniczych,- sprawdzanie ilości i wartości wykonywanych robót,- sprawdzanie terminowości wykonania zleconych robót,- potwierdzanie dokumentów techniczno - rozliczeniowych wykonywanych robót;12) współpraca z Wydziałem Spraw Komunalnych w zakresie opracowywania planów rzeczowo finansowych rocznych i wieloletnich dotyczących konserwacji gminnych zasobów zieleni miejskiej;13) opiniowanie i uzgadnianie projektów decyzji o warunkach zabudowy, celu publicznego, projektów budowlanych oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w zakresie zieleni oraz projektów w zakresie zakładania i modernizacji terenów zieleni miejskiej;14) podejmowanie działań na rzecz pozyskiwania środków zewnętrznych w zakresie kształtowania terenów zieleni na terenach gminnych i Skarbu Państwa w granicach Miasta, w tym współpraca z Wydziałem Funduszy Europejskich przy pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania na realizację projektów związanych z zielenią;15) realizacja zadań ujętych w Programie ochrony środowiska dla miasta Płocka na lata 2016 2022 w zakresie objętym właściwością stanowiska oraz zadań gmin i powiatów, które zgodnie z przepisami Prawa ochrony środowiska mogą być finansowane z opłat i kar za korzystanie ze środowiska;16) udział w pracach "Zespołu zadaniowego zajmującego się opiniowaniem wniosków o trwałe i tymczasowe rozdysponowanie nieruchomości gruntowych i zabudowanych położonych na terenie m. Płocka";17) udział w posiedzeniach Zespołu ds. gospodarowania zielenią w procesie inwestycyjnym;. 18) obsługa zgłoszeń local spot;19) aktualizowanie strony internetowej pn. czysty Płock.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne (formalne):1. obywatelstwo polskie (o stanowisko mogą ubiegać się również osoby nie posiadające obywatelstwa polskiego zgodnie z art. 11 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1282 ze zm.); 2. nieposzlakowana opinia;3. pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych;4. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;5. wykształcenie - studia minimum pierwszego stopnia w zakresie kształtowania terenów zieleni lub gospodarki przestrzennej;6. staż pracy minimum 3 lata;7. umiejętność czytania projektów technicznych;8. umiejętność czytania map.Wymagania dodatkowe:I. znajomość ustaw:- z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1282 ze zm.);- z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1372 ze zm.);- z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r., poz. 735 ze zm.);- z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2021, poz. 247 ze zm.);- z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.);- z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r., poz. 1973),- z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. z 2021 r., poz. 1098).- z dnia 28 września 1991 roku o lasach (Dz. U. z 2021 r., poz.1275)- z dnia 3 lutego 1995 roku o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1326)- z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2021 roku, poz. 888 ze zm.)

Miejsce pracy:

Płock

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 3 010 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Miejski Urząd Pracy w Płocku