kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88818

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

•       krajowe lub zagraniczne delegacje służbowe

•       stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych,

•       podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,

•       większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,

•       praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie,

•       praca pod presją czasu wymagająca szczególnej koncentracji i samodzielności

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

•       praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

•       praca w pokoju wieloosobowym,

•       praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na samozamykające się drzwi.

Zakres zadań

  • Analizuje państwowe, wspólnotowe i sektorowe dokumenty strategiczne i identyfikuje cele stawiane sieci drogowej, uczestniczy w opracowaniu wskaźników efektywności sieci dróg krajowych oraz monitoruje i analizuje dane makroekonomiczne jednostek terytorialnych w Polsce i krajów europejskich, wykorzystywanych do planowania i programowania drogowego
  • Analizuje i przetwarza różnego rodzaju dane o sieci drogowej w celu określenia potrzeb rzeczowych z zakresu budowy, przebudowy i remontów dróg. Prowadzi korespondencję w tych sprawach z innymi komórkami GDDKiA oraz z petentami zewnętrznymi, w tym władzami samorządowymi, instytucjami i osobami prywatnymi
  • Współtworzy analizy dotyczące rozwoju i efektywnego zarządzania siecią dróg krajowych
  • Uczestniczy w przygotowaniu propozycji planów i programów rozwoju sieci drogowej oraz efektywnego zarządzania siecią dróg krajowych ze szczególnym uwzględnieniem zidentyfikowanych potrzeb rzeczowych dotyczących zadań inwestycyjnych budowy i rozbudowy dróg krajowych, a także zadań z zakresu remontów dróg
  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi w celu pozyskania i właściwej interpretacji danych o ruchu, stanie technicznym dróg i obiektów inżynierskich, stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • Współpracuje z innymi komórkami GDDKiA, w tym z właściwymi w sprawach petycji oraz zapytań i interpelacji poselskich, przygotowuje wkład merytoryczny do udzielenia odpowiedzi w sprawach z zakresu obwodnic, przebudów i remontów
  • Opiniuje dokumentacje planistyczne, przetargowe i projektowe w celu zapewnienia zgodności dokumentacji inwestycyjnych, w tym realizowanych w ramach rządowych programów budowy dróg krajowych, z potrzebami strategicznymi i programowymi GDDKiA. Opiniuje projekty Programów Inwestycji oraz Programów Funkcjonalno-Użytkowych oraz uczestniczy w posiedzeniach Rad Technicznych, Zespołów Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych i Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe (inżynier/licencjat) o specjalności drogowej, transportowej, zagospodarowania przestrzennego, zarządzania lub ekonomiczne,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze przetwarzania danych lub planowania zadań lub wykonywania analiz technicznych lub ekonomicznych lub analiz GIS,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym – A2,
  • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office (w szczególności Excel) w stopniu średniozaawansowanym;
  • Znajomość ustawy o drogach publicznych oraz rozporządzenia w sprawie warunków technicznych dla dróg publicznych;
  • Podstawowa znajomość zagadnień dotyczących procesu inwestycyjnego dla dróg publicznych;
  • Podstawowa znajomość parametrów ruchu drogowego;
  • Kompetencje: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca,komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym – B1,
  • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office (w szczególności Excel) w stopniu zaawansowanym,
  • Umiejętność korzystania z narzędzi i oprogramowania GIS,
  • Umiejętność obsługi baz danych (MS Access, SQL) i Platform Analitycznych typu BI,