Etat Specjalista / Starszy Specjalista w Wydziale Planowania i Analiz Ekonomicznych w Departamencie Ekono

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Specjalista/Starszy Specjalista

w Wydziale Planowania i Analiz Ekonomicznych

w Departamencie Ekonomiczno-Finansowym

Numer ogłoszenia: DEF/21/255

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa o pracę

Termin składania ofert 22.12.2021 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • bieżące monitorowanie realizacji kosztów administracyjnych i wydatków inwestycyjnych na tle planu;
  • analiza wniosków o zamówienia publiczne w zakresie zgodności z planem finansowym lub inwestycyjnym oraz możliwości finansowych Funduszu;
  • analiza projektów umów w zakresie wydatkowania środków finansowych w ramach kosztów administracyjnych i inwestycyjnych;
  • doraźne opracowywanie analiz problemowych;
  • udziału w Komisjach Przetargowych powołanych do przeprowadzenia postępowań o zamówienie publiczne zgodnie z Regulaminem Prac Komisji Przetargowych w  Centrali NFZ;
  • sporządzanie korespondencji wydziału i nadzór nad tą korespondencją;
  • informowanie przełożonych o zidentyfikowanych zjawiskach mogących mieć negatywny wpływ na sytuację finansową Funduszu;
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Centrali i oddziałami wojewódzkimi Narodowego Funduszu Zdrowia;
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonego.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe lub średnie
  • Lata pracy zawodowej

Stanowisko specjalisty:

  • minimum 3 lata - w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
  • minimum 5 lat - w przypadku posiadania wykształcenia średniego;

Stanowisko starszego specjalisty:

  • minimum 4 lata - w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
  • minimum 6 lat - w przypadku posiadania wykształcenia średniego.

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie na stanowisku związanym z monitorowaniem kosztów,
  • znajomość zasad gospodarki finansowej,
  • znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  • podstawowa znajomość ustawy prawo zamówień publicznych,
  • umiejętność pozyskiwania i oceny informacji,
  • znajomość regulacji prawnych dotyczących finansów publicznych w zakresie realizowanych zadań (umiejętność interpretacji i stosowania tych regulacji),
  • znajomość regulacji prawnych dotyczących odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w zakresie realizowanych zadań (umiejętność interpretacji i stosowania tych regulacji),
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów pod presją czasu,
  • umiejętność rozwiązywania zagadnień problemowych,
  • dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • znajomość pakietu MS Office, w szczególności bardzo dobra obsługa arkuszy kalkulacyjnych,
  • umiejętność tworzenia i prowadzenia dokumentacji analitycznej,
  • bardzo dobry warsztat organizacji pracy własnej.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.