kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 88969

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z
domu)

Zakres zadań

  • Koordynuje i monitoruje proces legislacyjny aktów normatywnych z zakresu właściwości Ministra, dostosowujących prawo polskie do prawa UE oraz opiniuje, pod względem prawnym, legislacyjnym i redakcyjnym, projekty ustaw oraz projekty rozporządzeń, a także projekty aktów wewnętrznych, inicjowanych przez właściwe komórki organizacyjne Ministerstwa, w tym bierze udział w posiedzeniach komisji prawniczych oraz w pracach parlamentarnych - w zakresie projektów wdrażających lub dostosowujących prawo polskie do prawa UE.
  • Świadczy pomoc prawną na wniosek komórki organizacyjnej Ministerstwa, w tym przygotowuje interpretacje, wyjaśnienia i opinie prawne w zakresie obowiązującego prawa w odniesieniu do stosowania prawa UE i orzecznictwa sądów UE.
  • Koordynuje sprawy z zakresu współpracy Ministra z Pełnomocnikiem Rzeczypospolitej Polskiej w postępowaniach przed organami sądowymi UE i Trybunałem EFTA, przygotowuje stanowiska prawne w postępowaniach prowadzonych przez Komisję Europejską przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, a także postępowaniach prowadzonych w systemie EU-PILOT.
  • Weryfikuje polską wersję językową projektów aktów prawnych UE, koordynuje konsultacje terminologiczne przesyłane przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.
  • Monitoruje i raportuje stan wdrażania prawa UE. Obsługuje bazy danych i elektroniczny system wymiany informacji z Komisją Europejską (system E-STEP, Bazę Krajowych Środków Wykonawczych, Bazę Naruszeń Prawa UE) .
  • Prowadzi współpracę z Departamentem Współpracy Międzynarodowej w zakresie spraw przedkładanych do rozpatrzenia przez Komitet do spraw Europejskich oraz współpracę ze Stałym Przedstawicielstwem Rzeczypospolitej Polskiej przy UE.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Ogólna znajomość prawa UE
  • Ogólna znajomość prawa międzynarodowego
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe