kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89315

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca przy komputerze. Stres spowodowany kontrolami NIK oraz pracą pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

- miejsce pracy: III p.,

- budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami, niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Przygotowuje listy płac wynagrodzeń miesięcznych pracowników Ministerstwa i listy wypłat dodatkowych oraz dokonuje kontroli formalno-rachunkowej
  • Przygotowuje imienne raporty miesięczne ZUS RCA, RSA, RZA, RPA, deklarację ZUS DRA
  • Sporządza informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach (PIT-11), wydaje pracownikowi dokumenty i przekazuje do systemu e-Deklaracje
  • Przygotowuje dokumentację ubezpieczeniową, związaną z umowami cywilnoprawnymi, zawartymi przez Ministerstwo z osobami fizycznymi oraz sporządza listy wypłat
  • Wprowadza do systemu elektronicznego dane dotyczące indywidualnych potrąceń z tytułu składek PZU, rat pożyczek mieszkaniowych, korzystania z samochodu służbowego, parkingu, telefonu, wierzytelności komorniczych i administracyjnych itp.
  • Realizuje wypłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Generuje przelewy płacowe oraz przygotowuje zestawienia nominałów do wypłat gotówkowych
  • Przygotowuje dokumentację dotyczącą wynagrodzeń dla pracowników odchodzących na emeryturę lub rentę

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w księgowości lub w komórce finansowej
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Znajomość ustawy Kodeks pracy
  • Znajomość przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych
  • Znajomość ustaw: o finansach publicznych, o rachunkowości
  • Umiejętności interpersonalne: komunikatywność, w tym: umiejętność przekazywania drażliwych informacji, umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność dobrej organizacji pracy, systematyczność, umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość systemu bankowości elektronicznej NBP