kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89485

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- nietypowe godziny pracy,

- zagrożenie korupcją,

- praca w terenie,

- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Administracja siecią SAN i obszarem pamięci masowych z platformami komunikacji elektronicznej i przydzielonej do nich infrastruktury techniczno-systemowej i oprogramowaniem narzędziowym w celu utrzymywania zdolności Systemu Przetwarzania Danych do ciągłego dostarczania odpowiedniego poziomu usług (obcowanie z dokumentacją techniczną w języku angielskim),
  • Bieżące monitorowanie sieci SAN i systemów pamięci masowych oraz platform komunikacji elektronicznej wraz z przydzieloną do nich infrastrukturą techniczno-systemową pod kątem: poziomu, dostępności, ciągłości i zgodności z obowiązującymi wymaganiami i na tej podstawie sporządzanie analiz i raportów,
  • Kompleksowa analiza pojawiających się incydentów dotyczących sieci SAN i systemów pamięci masowych oraz platform komunikacji elektronicznej i przydzielonych do nich infrastruktury techniczno-systemowej w oparciu o komunikaty z systemów komputerowych i aplikacyjnych oraz raporty z innych komórek departamentu w celu przywrócenia ciągłości świadczenia usług technicznych tak szybko jak to możliwe, minimalizując niekorzystny wpływ na działanie procesów biznesowych Ministerstwa Sprawiedliwości,
  • Identyfikowanie problemów i opisywanie znanych błędów dotyczących sieci SAN i systemów pamięci masowych oraz platform komunikacji elektronicznej i przydzielonej do nich infrastruktury techniczno-systemowej oraz identyfikacja zagrożeń; opracowywanie procedur naprawczych i awaryjnych; zmian w stosowanych procedurach pracy w oparciu o wyniki analiz oraz opracowywanie nowych procedur pracy,
  • Utrzymywanie bezpieczeństwa przetwarzania zasobów informacyjnych Systemu Przetwarzania Danych,
  • Wykonywanie procedur składowania konfiguracji urządzeń informacyjnych,
  • Wsparcie użytkowników w ramach 3 linii wsparcia,
  • Współpraca w ramach zarządzania procesowym świadczeniem usług IT z innymi wydziałami i zespołami Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administrowaniu zwirtualizowaną infrastrukturą informatyczną
  • Wiedza specjalistyczna w zakresie administrowania systemami pamięci masowych i sieciami SAN
  • asertywność, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, komunikacja, otwartość na zmiany, pozytywne podejście do klienta, radzenie sobie z presją, zorientowanie na osiąganie celów.
  • znajomość języka angielskiegi na poziomie B1
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie dobrych praktyk lub metodyk zarządzania usługami informatycznymi potwierdzone certyfikatem ITIL na poziomie Foundation lub innym równoważnym
  • Znajomość metodyk zarządzania usługami informatycznymi