kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89000

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych;
praca w siedzibie urzędu, możliwa również poza siedzibą urzędu w ramach wyjazdów służbowych;
podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem;
większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej;
praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. Dziennie;
praca pod presją czasu wymagająca szczególnej koncentracji i samodzielności.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym;
praca w pokoju wieloosobowym;
pomieszczenie higieniczno – sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych;
praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na samozamykające się drzwi.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z bieżącym monitoringiem aktualnego stanu spraw sądowych oraz ugodowych,
  • Analizuje i przetwarza dane z monitoringu na potrzeby bieżące Departamentu oraz kierownictwa GDDKiA, a także instytucji zewnętrznych, w tym przekazuje dane i zestawienia na zewnątrz Departamentu i GDDKiA,
  • Uczestniczy w opracowywaniu i doskonaleniu procedur zarządzania i sprawozdawczości oraz przepływu i gromadzenia danych w Generalnej Dyrekcji w zakresie monitorowanych przez DPZ spraw sądowych oraz ugodowych,
  • Formułuje wytyczne i zalecenia dla Oddziałów GDDKiA odnośnie sposobu monitorowania, w zakresie spraw sądowych i ugodowych,
  • Współpracuje z innymi pracownikami DPZ w zakresie opracowania standardów, wytycznych, wzorców dot. wzorcowej umowy na obsługę prawną dla Oddziałów. Weryfikuje wnioski Oddziałów o odstępstwa od wzorcowej umowy na obsługę prawna dla Oddziałów,
  • Uczestniczy w aktualizacji stanu spraw egzekucyjnych,
  • Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi GDDKiA, w zakresie realizowanych zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel;
  • umiejętność elektronicznego gromadzenia i przetwarzania danych;
  • znajomość przepisów Kodeksu postepowania admninistracyjnego,
  • umiejętność obsługi edytorów tekstu, poczty elektronicznej, korzystania
  • kompetencje: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • znajomość systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).