kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89402

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • Koordynuje i prowadzi sprawy poszukiwania, wymieniając informacje uzupełniające i dodatkowe w tym zakresie, osób zaginionych (ze szczególnym uwzględnieniem spraw o dużym stopniu skomplikowania) kanałami SIS/SIRENE i INTERPOL, obsługuje, analizuje, weryfikuje i podejmuje decyzje w zakresie akceptacji wpisów znajdujących się na liście wpisów oczekujących dotyczących osób zaginionych, w tym wpisów niekompatybilnych i wielokrotnych
  • Koordynuje i prowadzi poszukiwania, wymieniając informacje uzupełniające i dodatkowe w tym zakresie poszukiwanych przedmiotów wpisanych do SIS z art. 38 Decyzji SIS kanałami SIS/SIRENE i pojazdów poszukiwanych kanałem INTERPOL, (ze szczególnym uwzględnieniem spraw o dużym stopniu skomplikowania), dążąc do jak najszybszego zlokalizowania i zatrzymania utraconego mienia
  • Uczestniczy w procesie wdrażania nowych regulacji prawnych w SIS II, koordynuje projektowane zmiany w zakresie właściwości merytorycznej Sekcji pod kątem realizacji zadań Biura SIRENE w kontaktach z użytkownikami instytucjonalnymi i użytkownikami końcowymi. Bierze udział w opracowywaniu, opiniowaniu i modyfikacji aplikacji STBS, związanych z tym procedur oraz zmian w innych bazach danych/aplikacjach krajowych jak i zagranicznych
  • Analizuje, weryfikuje, a następnie podejmuje decyzję co do akceptacji wpisów wykonanych przez właściwe organy krajowe w SIS z art. 36.3 Decyzji SISII. Realizuje wymianę informacji uzupełniających i dodatkowych z partnerami krajowymi i zagranicznymi do wpisów z art. 36.2 i 36.3, dotyczących niejawnej lub szczególnej kontroli. Ze szczególnym uwzględnieniem spraw prowadzonych wobec zagranicznych bojowników, powiązując wpisy z art. 36 z wpisami z innych art. SIS oraz sprawami prowadzonymi kanałem Interpol
  • Analizuje i weryfikuje trafienia związane z posiadaniem przez cudzoziemców wiz krajowych, wydanych w oparciu o art. 18 KWS oraz prowadzi konsultacje i wymianę informacji uzupełniających, z innymi Biurami SIRENE oraz uprawnionymi podmiotami krajowymi
  • Koordynuje wymianę informacji i przeprowadza konsultacje pomiędzy uprawnionymi podmiotami krajowymi i zagranicznymi w zakresie dotyczącym danych osobowych obywateli UE i członków ich rodzin wpisanych do SIS w celu potwierdzenia lub usunięcia zastrzeżenia w SIS, a także prowadzi wymianę informacji pomiędzy uprawnionymi podmiotami krajowymi, a innymi Biurami SIRENE
  • Analizuje prowadzone sprawy i weryfikuje zgromadzone w nich materiały, a w przypadku stwierdzenia kolizji prawa wynikającego z tytułu pobytowego i prawa do swobodnego przepływu osób oraz zastrzeżenia osoby w SIS, wnioskuje o wszczęcie postępowania administracyjnego w celu usunięcia zaistniałych nieprawidłowości. Poddaje analizie sprawy poszukiwawcze i weryfikuje zgromadzone w nich materiały pod kątem występujących w nich związków przyczynowo-skutkowych
  • Wdraża w obowiązki służbowe nowych pracowników oraz uczestniczy w prowadzeniu szkoleń lub prowadzi je samodzielnie dla uprawnionych podmiotów krajowych oraz przedstawicieli zagranicznych Biur SIRENE i Krajowych Biur Interpolu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w zakresie współpracy międzynarodowej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym oraz znajomość jednego z języków: hiszpańskiego lub francuskiego lub niemieckiego lub włoskiego na poziomie komunikatywnym
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Umiejętność pracy z zespole
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność
  • Umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce
  • Wiedza z zakresu prawa krajowego i międzynarodowego
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku MS Windows, Ms Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i w sytuacjach stresogennych
  • Umiejętność negocjacji i argumentacji