kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89711

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Zakres zadań

  • Bierze dział w prowadzonej przez Ministerstwo koordynacji prac dotyczących wdrażania i funkcjonowania europejskich korytarzy sieci bazowej TEN-T w tym: opracowuje dokumentację związanej z aktualizacją tzw. planów pracy dla korytarzy sieci bazowej TEN-T zlokalizowanych na terytorium Polski, zarówno w języku polskim i angielskim; bierze udział w forach korytarzowych korytarzy sieci bazowej TEN-T zlokalizowanych na terytorium Polski; analizuje dokumentację oraz uzgadniania i przekazuje stanowiska strony polskiej odnośnie korytarzy sieci bazowej TEN-T i rewizji sieci TEN-T; współpracuje z państwami europejskimi, Komisją Europejską i innymi podmiotami, zarówno międzynarodowymi jak i krajowymi pod kątem spraw dotyczących funkcjonowania europejskich korytarzy sieci bazowej TEN-T; przygotowuje odpowiedzi na interpelacje, stanowiska i zapytania; opracowuje projekty prezentacji w języku polskim i angielskim; opracowuje projekty Stanowisk Rządu RP; opracowuje instrukcje dla przedstawicieli Polski na spotkania z przedstawicielami KE i innych państw członkowskich odnośnie korytarzy sieci bazowej TEN-T i rewizji sieci TEN-T, zarówno w języku polskim i angielskim.
  • Prowadzi sprawy związane z realizacją przez stronę polską wytycznych UE w sprawie rozwoju sieci TEN-T oraz transkontynentalnych osi transportowych, a także innych przepisów unijnych związanych z wdrażaniem sieci TEN-T, w tym: bierze udział w pracach związanych z procesem rewizji transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T; bierze udział w pracach związanych z wdrożeniem dyrektywy mających na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego w zakresie infrastruktury TEN-T, bierze udział w pracach mających zapewnić spójność wytycznych TEN-T z innymi aktami prawa UE, w szczególności dot. infrastruktury paliw alternatywnych; bierze udział w analizie zarówno krajowych, jak i zagranicznych dokumentów, opracowań, planów dotyczących rozwoju transportu pod kątem funkcjonowania oraz rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T oraz powiązanych aktów prawnych; opracowuje, weryfikuje, uzgadnia i przekazuje stanowiska strony polskiej odnośnie kwestii związanych z funkcjonowaniem i rozwojem transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T oraz powiązanych aktów prawnych oraz powiązanych aktów prawnych; opracowuje stanowiska Rządu RP, prezentacje, materiały tezowo-informacyjnych w zakresie wdrażania sieci TEN-T oraz powiązanych aktów prawnych; opracowuje instrukcje dla przedstawicieli Polski na posiedzenia grup roboczych Rady UE oraz szczytów ministrów ds. infrastruktury państw UE dotyczących problematyki rozwoju sieci TEN-T, zarówno w języku polskim i angielskim; współpracuje z innymi podmiotami administracji centralnej w celu uzgadniania projektów aktów prawnych pod kątem ich zgodności z wytycznymi ws. transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T.
  • Współpracuje w prowadzeniu spraw związanych z obsługą polskiej części portalu TENtec, w tym: prowadzi bieżącą obsługę portalu TENtec, poprzez monitorowanie i aktualizację danych dot. systemu transportowego TEN-T w Polsce; prowadzi współpracę z Komisją Europejską, jednostkami krajowymi oraz jednostkami resortu infrastruktury i rozwoju przy obsłudze portalu TENtec; sporządza i przekazuje KE raportów poprzez portal TENtec o postępie prac przy realizacji projektów na polskiej części sieci TEN-T; prowadzi sprawy z zakresu planowanej realizacji przez Ministerstwo obsługi programu wsparcia Komisji Europejskiej – pomocy technicznej dla TENtec w ramach CEF 2021-27.
  • Analizuje, opiniuje i przedstawia rekomendacje w odniesieniu do krajowych, regionalnych i ponadregionalnych dokumentów strategicznych, a także dokumentów unijnych, projektów aktów prawnych w tym m.in. długookresowej strategii rozwoju kraju, średniookresowej strategii rozwoju kraju, strategii zintegrowanych, strategii regionalnych i ponadregionalnych itp..
  • Bierze udział w kształtowaniu koncepcji ogólnoeuropejskiej strategii rozwoju transportu, w tym poprzez reprezentowanie Ministerstwa w procesie przygotowywania i wdrażania europejskich dokumentów odnoszących się do polityki transportowej: opracowuje dokumenty, materiały, Stanowiska Rządu RP, w tym w jęz. angielskim; opiniuje dokumenty, materiałów, Stanowiska Rządu RP; przygotowuje odpowiedzi na interpelacje poselskie, inne zapytania; przygotowuje prezentacje multimodalne, projekty wypowiedzi lub inne materiały dla Kierownictwa resortu w jęz. angielskim.
  • Przygotowuje projekty instrukcji dla przedstawicieli Polski na posiedzenia grup roboczych Rady UE oraz szczytów Ministrów ds. transportu państw UE dotyczące problematyki z zakresu wdrażania korytarzy sieci bazowej TEN-T i rewizji sieci TEN-T.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość organizacji i struktury administracji publicznej oraz podstawowych przepisów prawa.
  • Znajomość zasad funkcjonowania systemu transportowego krajowego i UE oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce
  • Wiedza z zakresu krajowych dokumentów strategicznych i programowych z zakresu transportu i umiejętność jej wykorzystania w praktyce
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe