kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89851

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania w zakresie regulacji prawnych dotyczących nieruchomości Ministerstwa Finansów (MF), w szczególności przygotowuje projekty pism, wniosków, odwołań i skarg do sądów administracyjnych i innych pism procesowych, w celu ustalenia stanu prawnego, podstaw i zasad użytkowania nieruchomości MF.
  • Nadzoruje nieruchomości będące w trwałym zarządzie lub współzarządzie MF poprzez monitorowanie gospodarki nieruchomościami, bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w celu utrzymania ich w stanie niepogorszonym, zgodnie z ich przeznaczeniem.
  • Uczestniczy w opracowaniu wieloletnich, rocznych oraz okresowych planów inwestycji i remontów nieruchomości MF, w celu zapewnienia właściwego stanu technicznego nieruchomości.
  • Opracowuje plany zarządzania nieruchomościami, w celu prawidłowego, optymalnego zarządzania nieruchomościami MF.
  • Prowadzi sprawy związane z najmem lokali służbowych MF, w tym opracowuje umowy najmu, dokonuje rozliczeń z użytkownikami lokali oraz dokonuje rozliczeń ze spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi.
  • Prowadzi sprawy związane z najmem powierzchni biurowych na rzecz MF, w tym opracowuje umowy najmu i dokonuje rozliczeń z wynajmującymi, w celu zapewnienia warunków organizacji pracy i realizacji zadań komórkom organizacyjnym MF.
  • Uczestniczy w opracowywaniu opisu przedmiotu zamówienia oraz w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zadań realizowanych przez wydział, w celu zapewnienia dostaw i realizacji usług w gmachu i na terenie nieruchomości MF.
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na zapytania i interpelacje poselskie oraz projekty odpowiedzi i decyzji w sprawach wniosków złożonych w trybie przepisów o dostępie do informacji publicznej, w celu realizacji obowiązków informacyjnych MF.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie administrowania nieruchomościami
  • Szczególne uprawnienie: poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych z klauzulą „ściśle tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze uzyskania tego poświadczenia bezpieczeństwa
  • Znajomość przepisów dotyczących administracji publicznej
  • Znajomość przepisów dotyczących gospodarowania nieruchomościami i prawa budowlanego
  • Znajomość prawa cywilnego
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi z zakresu realizowanych spraw
  • Znajomość pracy w środowisku Windows, tj. Word, Excel, Access