kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 89454

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Zakres zadań

  • Bierze udział w opiniowaniu planów działalności PAŻP (rocznych i pięcioletnich), z uwzględnieniem opinii Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz we współpracy z Wydziałem Polityki Rozwoju Transportu Lotniczego w Departamencie Lotnictwa (DL) i Departamentem Budżetu.
  • Bierze udział w opiniowaniu rocznych sprawozdań finansowych– wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta - oraz rocznego sprawozdania z działalności PAŻP, z uwzględnieniem opinii Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz we współpracy z Wydziałem Polityki Rozwoju Transportu Lotniczego DL i Departamentem Budżetu.
  • Bierze udział w prowadzeniu spraw wynikających z bieżących zdarzeń i obszarów problemowych, związanych z działalnością Agencji, wymagających doraźnych rozstrzygnięć bądź interwencji organu (analizuje i ocenia bieżące informacje dotyczące PAŻP).
  • Monitoruje funkcjonowanie w PAŻP kontroli zarządczej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, w zakresie: sposobu zorganizowania kontroli zarządczej, terminowości przedkładania do organu dokumentów dot. kontroli zarządczej (roczne plany, roczne i kwartalne sprawozdania, coroczne oświadczenia o stanie kontroli zarządczej) oraz stanu realizacji celów i mierników
  • Współpracuje z Departamentem Kontroli w zakresie określania obszarów kontroli w PAŻP, przedstawia propozycje tematów do uwzględnienia w rocznym planie kontroli, zgłasza obszary problemowe do kontroli doraźnych w zakresie właściwości stanowiska, udostępnia DK informacje i dokumenty dot. zgłaszanego obszaru.
  • Rozpatruje wnioski o dostęp do informacji publicznej w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w komórkach finansowych lub w obsłudze prawnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej,
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji państwowej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Umiejętność współpracy
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętności analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe