kandydatów

Etat Architekt rozwiązań IT

Firma: IT CONNECT Sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

IT CONNECT to firma stworzona dla ludzi dynamicznych, realizujących się w codziennej pracy. Na bieżąco dysponujemy najciekawszymi propozycjami pracy w dziedzinie IT i technik, a nasi pracownicy pracują z najlepszymi i najbardziej znanymi firmami w Polsce. Poszukujemy zarówno doświadczonych specjalistów i menadżerów, jak również studentów ostatnich lat i świeżych absolwentów IT. Najważniejsza dla nas jest Twoja pasja i chęć samorealizacji. U nas będziesz realizować swoje marzenia!!

Architekt rozwiązań IT

Miejsce pracy: Warszawa
Nr Ref.: 1489 P

Zadania:
  • Interpretacja i uszczegóławianie wymagań biznesowych oraz ich dekompozycja na funkcjonalności aplikacji i systemów
  • Identyfikacja zdolności i obiektów biznesowych, modelowanie dziedzin i przepływów danych
  • Opracowywanie koncepcji architektury oraz projektowanie re-używalnych rozwiązań, w tym tworzenie dokumentacji w projektach zwinnych i kaskadowych
  • Projektowanie integracji i opracowywanie Interface Agreement (REST API, SOAP, ETL)
  • Wyszukiwanie, ocena oraz rekomendowanie rozwiązań komercyjnych w modelach IaaS, PaaS, SaaS, FaaS lub on-premises
  • Weryfikowanie produktów w kolejnych fazach cyklu wytwórczego w zakresie zgodności z projektem oraz pryncypiami i standardami architektonicznymi
  • Udział w procesie zakupowym w zakresie opracowywania wkładu technicznego do zapytania ofertowego oraz wsparcia w ewaluacji ofert
  • Wspieranie Głównych architektów domen w tworzeniu i komunikowaniu roadmap, pryncypiów i standardów architektonicznych
  • Opracowywanie wytycznych dla zespołów DevOps
  • Udzielanie konsultacji i wskazówek
  • Bieżące współpracowanie z Architektami domenowymi, Klientami wewnętrznymi, Właścicielami produktów, Deweloperami oraz innymi członkami zespołu projektowego

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe informatycznego lub 8 lat doświadczenia w pracy w organizacji IT
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w projektowaniu systemów informatycznych klasy enterprise
  • Zdolność analitycznego i krytycznego myślenia, samoorganizacja, skrupulatność, proaktywne podejście, praca pod presją czasu, planowanie i zarzadzanie priorytetami
  • Umiejętność tworzenia oraz korzystania z dokumentacji funkcjonalnej i technicznej oraz specyfikacji wymagań
  • Przekrojowa i aktualna wiedza z zakresu poszczególnych domen architektury informatycznej
  • Znajomość wzorców architektonicznych/projektowych
  • Umiejętność projektowania rozwiązań w architekturze mikrousługowej
  • Praktyczna znajomość podejść do projektowania: Domain Driven Design, API First, Loose Coupling
  • Doświadczenie w projektowaniu integracji i przepływu danych, zarówno w modelu orchiestracji oraz choreografii
  • Umiejętność modelowania wymagań oraz architektury przy wykorzystaniu narzędzi CASE oraz notacji UML, BPMN, Archimate
  • Znajomość XML, REST, SOAP, JSON
  • Znajomość aktualnych wytycznych OWASP w zakresie ryzyk dla aplikacji webowych
  • Znajomość metod szacowania, wyceny oraz priorytetyzacji zadań
  • Wysokich zdolności komunikacyjne oraz umiejętność pracy zespołowej
  • Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca werbalną komunikację, prowadzenie korespondencji oraz poszukiwanie informacji

Mile widziane:

  • Doświadczenie w programowaniu
  • Umiejętność dokumentowania API w standardzie OpenAPI 3.x
  • Doświadczenie modelowania w narzędziu Enterpise Architect
  • Znajomość jednego z wiodących rozwiązań chmurowych (Azure, AWS, Google Cloud)
  • Znajomość zagadnienia konteneryzacji oraz  zagadnień i technologii z obszaru DevOPS i CI/CD
  • Znajomość dobrych praktyk ITIL i metodyk zarzadzania projektami kaskadowymi i zwinnymi
  • Znajomość frameworku TOGAF i COBIT

Oferujemy:
  • Pracę przy realizacji projektów IT w wiodącej firmie budowlanej
  • Możliwość korzystania z karty MyBenefit
  • Możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie
  • Pracę od zaraz

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: "Potwierdzam prawdziwość powyższych danych i zgadzam się na przetwarzanie i administrowanie moimi danymi, które podałam/em do wiadomości IT CONNECT Sp. z o.o. do celów rekrutacji pracowników. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y iż moje dane mogą zostać przekazane potencjalnym pracodawcom oraz, że mam prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich poprawiania, prawo sprzeciwu wobec ich przetwarzania w wyżej opisanym celu oraz wobec przekazywania danych innym podmiotom, a także prawo zażądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych ze względu na moją szczególną sytuację. Podanie danych jest dobrowolne. Jednocześnie wyrażam zgodę na podejmowanie czynności mających na celu weryfikacje prawdziwości przekazanych przeze mnie dokumentów i informacji w nich zawartych."