kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 90311

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • weryfikuje pod względem formalnym i merytorycznym dokumenty składane przez IP w zakresie finansowania i współfinansowania realizacji PO RYBY 2014-2020, prowadzi korespondencję z IP, IA i IC oraz komórkami finansowo-księgowymi Ministerstwa w sprawie uwag do złożonych dokumentów dot. obiegu finansowo-księgowego PO RYBY 2014-2020,
  • opracowuje formularze do raportowania środków odzyskanych i pozostających do odzyskania dla IP, weryfikuje dane w raportach dotyczących środków odzyskanych złożonych przez IP/sprawozdanie raportów do IC, prowadzi korespondencję z IP i IC w sprawie uwag/weryfikacji do raportów środków odzyskanych i pozostających do odzyskania, weryfikuje rozliczenia środków podlegających procedurze odzyskiwania i pozostających do odzyskania dot. PO RYBY 2007-2013 oraz PO RYBY 2014-2020,
  • analizuje i weryfikuje otrzymane wnioski od innych instytucji o uruchomienie środków z rezerwy celowej BP, przygotowuje wnioski o uruchomienie środków z rezerwy celowej BP, weryfikuje otrzymane sprawozdania oraz sporządza sprawozdania wynikające z procedury uruchamiania i przyznawania środków z rezerwy celowej BP,
  • opiniuje pod względem merytorycznym wnioski ARiMR dot. środków przekazanych na rachunek Ministerstwa oraz Banku Gospodarstwa Krajowego dot. PO RYBY 2007-2013 oraz PO RYBY 2014-2020,
  • sporządza projekty poświadczenia, sprawdza dane pomiędzy złożonym przez IP poświadczeniem a systemem informatycznym, sporządza poświadczenie wydatków od IZ do IC,
  • współpracuje z Instytucją Certyfikującą i Audytową PO RYBY 2014-2020,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • wiedza w zakresie finansów publicznych
  • wiedza z zakresu aktów prawnych unijnych i krajowych zw. z PO RYBY 2014-2020
  • obsługa komputera, w szczególności programu MS Office w tym Excel
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • przeszkolenie w zakresie funkcjonowania funduszy unijnych