Etat Starszy Specjalista / Główny Specjalista ds. Analiz i Zarządzania projektami IT w Biurze Informatyki

Firma: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6333666, z dnia 2022-01-10

PARP działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Starszy Specjalista / Główny Specjalista ds. Analiz i Zarządzania projektami IT w Biurze Informatyki

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: SS/GS/BI SRO/12/2021

Opis stanowiska

  • Koordynowanie prac w zakresie projektów IT oraz ścisła współpraca z koordynatorem ds. zarządzania projektami PARP:
    • prowadzenie projektów własnych Biura Informatyki;
    • utrzymywanie kontaktów z opiekunami/kierownikami projektów w komórkach zlecających;
    • raportowanie do przełożonych o postępie prac w przydzielonych projektach;
    • kontrola jakości przekazywanych informacji i dokumentów z komórek zlecających;
    • współpraca z podmiotami zewnętrznymi niezbędnymi do realizacji projektów IT.
  • Udział w tworzeniu planu zamówień publicznych i planu finansowego w oparciu o dane z nadzorowanych zadań i projektów.
  • Bieżący monitoring zaciąganych zobowiązań, udział w przygotowaniu harmonogramu zapotrzebowania na środki, a także monitorowanie wykorzystania budżetu w zakresie nadzorowanych zadań i projektów.
  • Weryfikacja dokumentów związanych z zaciąganiem zobowiązań i rozliczeniem płatności dla nadzorowanych zadań i projektów.
  • Weryfikacja lub tworzenie dokumentacji przetargowej w zakresie przedzielonych zadań i projektów IT, w tym sporządzanie specyfikacji wymagań dla systemów IT, określanie kryteriów wyboru wykonawców, udział w komisjach przetargowych.
  • Wsparcie komórek organizacyjnych PARP w procesie realizacji testów akceptacyjnych tj. opracowanie planu testów, raportowanie z postępów testowania.
  • Opracowywanie i udział w konsultacjach nad dokumentacją wewnętrzną PARP dotyczącą obszaru zadań powiązanego z niniejszym stanowiskiem (procedury, instrukcje wykonawcze, polityki, standardy).
  • Raportowanie informacji z baz danych systemów przypisanych do obsługi.
  • Prowadzenie szkoleń.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe;
  • 4 lata doświadczenia w zakresie zarządzania projektami IT;
  • Znajomość metodyk zarządzania projektami: SCRUM, AgilePM lub Prince2;
  • Znajomość zagadnień z zakresu inżynierii oprogramowania;
  • Bardzo dobra znajomość przynajmniej jednej z notacji modelowania procesów (BPMN, UML);
  • Podstawowa znajomość języka SQL;
  • Znajomość narzędzi do zarządzania projektami np. Ms Project;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Ms Office (przynajmniej w zakresie Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • Umiejętność analitycznego myślenia;
  • Umiejętność pracy zespołowej.

Dodatkowo mile widziane (wymagania pożądane):

  • Wykształcenie wyższe techniczne lub studia podyplomowe z obszaru IT;
  • Doświadczenie w rozliczaniu umów IT;
  • Znajomość specyfiki systemów informatycznych w sektorze publicznym (obowiązujące przepisy, normy);
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • Bardzo dobra organizacja pracy i planowania;
  • Samodyscyplina w osiąganiu wyznaczonych celów;
  • Samodzielność w wyszukiwaniu rozwiązań dla pojawiających się problemów.

Oferujemy

  • umowa o pracę;
  • regulaminowa premia kwartalna;
  • prywatna opieka medyczna;
  • grupowe ubezpieczenia na życie;
  • szkolenia;
  • akcje charytatywne;
  • atrakcyjna lokalizacja;
  • wydarzenia integracyjne;
  • programy socjalne.