kandydatów

Etat Specjalista ds. zarządzania należnościami

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Specjalista ds. zarządzania należnościami

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: ASZ/005/0122

Czym zajmuje się zespół, do którego chcemy Cię zaprosić?

W Departamencie Oceny Ryzyka dbamy o ryzyko pojedynczych transakcji faktoringowych oraz o ryzyko całego portfela należności. Zespół tworzą pracownicy z wieloletnim stażem i doświadczeniem w zakresie oceny ryzyka, monitoringu należności i windykacji. Na co dzień współpracujemy blisko z departamentami sprzedażowymi.

Jakie zadania na Ciebie czekają?

  • Przyznawanie limitów dla odbiorców włączanych do umów faktoringu oraz w trakcie współpracy
  • Monitoring portfela skupionych wierzytelności (m.in. weryfikacja skupionych należności, kontrolowanie spływu płatności od odbiorców, kontakt telefoniczny lub mailowy z odbiorcami, uzgadnianie sald z odbiorcami, przygotowywanie wniosków o wyłączenie odbiorców z finansowania oraz proponowanie zmian limitów i ustawień w aktywnych transakcjach, ustalanie harmonogramów spłat)
  • Obsługa polis ubezpieczeniowych, w tym realizowanie zapisów polis ubezpieczenia kredytu kupieckiego (zgłoszenia do windykacji, wystąpienia o odszkodowanie, pilnowanie zgodności limitów ubezpieczyciela wprowadzonych do systemu faktoringowego z decyzjami Ubezpieczyciela, monitorowanie wypłat odszkodowania, współpraca z Ubezpieczycielami, kancelarią prawną ubezpieczyciela oraz działem windykacji)
  • Uzyskiwanie informacji o statusie wytypowanych przez system faktoringowy wierzytelności poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy z odbiorcami

Abyśmy mogli spotkać się na rozmowie, a później odnosić sukcesy w tej roli powiedz nam, że posiadasz:

  • doświadczenie w zakresie faktoringu lub ubezpieczenia kredytu kupieckiego
  • znajomość podstawowych zasad oceny sytuacji finansowej podmiotów (przyznawanie limitów odbiorcom w faktoringu)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie
  • umiejętność rozmów z dłużnikami, uważnego słuchania oraz jasnego wyrażania myśli,
  • łatwość nawiązywania kontaktu z innymi

Od nas otrzymasz:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w mFaktoring
  • możliwość pracy w modelu hybrydowym
  • bogaty pakiet socjalny (w tym opiekę medyczną w LuxMed, dofinansowanie do wypoczynku, świąt, ZFŚS, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie)
  • możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w obszarze finansowania handlu po stronie mBanku oraz mFaktoringu
  • możliwość udziału w programach rozwojowych
  • wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa
  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej