kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 90629

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Uczestniczy w przygotowaniu dokumentów strategicznych/programów/planów/polityk z zakresu ochrony wód powierzchniowych.
  • Uczestniczy w opiniowaniu projektów unijnych i krajowych aktów normatywnych w obszarze ochrony wód powierzchniowych.
  • Uczestniczy w prowadzeniu sprawozdawczości z realizacji strategii/ programów/planów lub działań/ projektów krajowych w zakresie ochrony wód powierzchniowych, w tym: analizuje i weryfikuje otrzymane sprawozdania; sporządza sprawozdania z realizacji strategii/ programów/ planów; analizuje uwagi Komisji Europejskiej do sprawozdań z realizacji programów, planów lub działań i projektów krajowych; organizuje i uczestniczy w grupach roboczych/ zespołach dotyczących sprawozdawczości lub wdrażania strategii/ programów/ planów; analizuje i wprowadza dane (sprawozdania) do systemu informatycznego Komisji Europejskiej; koordynuje proces przyjęcia sprawozdania/ raportu.
  • Przygotowuje projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie, projekty odpowiedzi na wystąpienia (dezyderaty, opinie) komisji sejmowych i senackich oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej w zakresie ochrony wód powierzchniowych.
  • Uczestniczy w działaniach z zakresu nadzoru nad organami/ jednostkami podległymi i nadzorowanymi przez ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej w zakresie ochrony wód powierzchniowych.
  • Realizuje działania wynikające z dokumentów w zakresie ochrony wód powierzchniowych, w tym: opracowuje materiały dla członków Kierownictwa MI na posiedzenia organów krajowych, związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej; uczestniczy w krajowych spotkaniach i posiedzeniach, związanych z członkostwem w Unii Europejskiej; monitoruje i analizuje zobowiązania wynikające z procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej; analizuje dokumenty krajowe, w tym akty normatywne, pod kątem ich wpływu na obszar działania Ministerstwa; opiniuje, uzgadnia dokumenty, materiały i stanowiska, związane z procesem decyzyjnym UE i współpracą międzynarodową; koordynuje opracowywania Stanowisk RP do aktów legislacyjnych UE.
  • Uczestniczy w obsłudze procesu legislacyjnego w obszarze ochrony wód powierzchniowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub geografii lub gospodarki wodnej lub kształtowania środowiska lub wyższe i podyplomowe z zakresu ochrony środowiska lub inżynierii środowiska lub geografii lub gospodarki wodnej lub kształtowania środowiska
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Wiedza z zakresu aktualnego stanu wdrażania przepisów europejskich w zakresie monitoringu i klasyfikacji wód
  • Znajomość ustawy Prawo wodne wraz z aktami wykonawczymi w zakresie monitoringu i klasyfikacji wód
  • Znajomość programu monitoringu środowiska w zakresie wód
  • Podstawowa wiedza z zakresu Prawa zamówień publicznych
  • Podstawowa wiedza z zakresu instytucji i procesu decyzyjnego w UE
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe