kandydatów

Etat Naczelnik

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 90728

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

  • Zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Kieruje pracą wydziału, w szczególności planuje i organizuje pracę, przydziela zadania, udziela wskazówek oraz motywuje podległych pracowników w celu zapewnienia odpowiedniej jakości i terminowości realizowanych zadań oraz optymalnego wykorzystania dostępnych zasobów ludzkich.
  • Nadzoruje i koordynuje prowadzenie spraw związanych ze sprawowaniem trwałego zarządu nad nieruchomością oraz lokalami służbowymi Ministerstwa Finansów (MF). Analizuje wykorzystanie powierzchni w pomieszczeniach budynku ministerstwa, opracowuje koncepcje lokalizacji komórek organizacyjnych oraz opracowuje koncepcje zmian funkcjonalnych powierzchni użytkowych i biurowych.
  • Nadzoruje i koordynuje działania w zakresie zapewnienia niezbędnych usług i dostaw oraz rozliczeń związanych z eksploatacją nieruchomości i lokali służbowych ministerstwa, w tym przygotowuje umowy, nadzoruje ich realizacji i dokonuje rozliczeń z dostawcami zewnętrznymi: gazu, ciepłej i zimnej wody, energii elektrycznej, energii cieplnej, usług telewizji, usług telekomunikacyjnych oraz usług utrzymania czystości.
  • Zarządza pulą służbowych telefonów stacjonarnych, telefonów komórkowych i kart SIM do transmisji danych oraz dokonuje rozliczeń z tytułu korzystania z nich.
  • Nadzoruje wyposażanie pomieszczeń i pracowników w meble, sprzęt i materiały biurowe, w tym analizuje zapotrzebowania, planuje i realizuje zamówienia i zakupy, zarządza prawidłowym przechowywaniem i zabezpieczeniem mienia przed wydaniem użytkownikom.
  • Opracowuje koncepcje wykorzystania innowacyjnych narzędzi zarządzania nieruchomościami, proponuje zmiany i nowe rozwiązania oraz nadzoruje proces ich wdrażania, w celu zoptymalizowania i usprawnienia funkcjonalności nieruchomości MF.
  • Przewodniczy lub uczestniczy w postępowaniach o udzielenie zakupów i zamówień publicznych związanych z realizacją zadań wydziału oraz sporządza w tym zakresie umowy i nadzoruje ich realizacji, w celu zapewnienia optymalnej obsługi oraz właściwych warunków funkcjonowania komórek organizacyjnych i pracowników MF.
  • Zarządza salami konferencyjnymi znajdującymi się w budynku ministerstwa, w tym zabezpiecza w nich właściwe funkcjonowanie systemów nagłośnienia i audiowizualnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administrowania nieruchomościami
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi z zakresu realizowanych spraw
  • Wiedza z zakresu zarządzania nieruchomościami
  • Wiedza z zakresu finansów publicznych
  • Wiedza z zakresu zamówień publicznych
  • Znajomość prawa cywilnego
  • Znajomość prawa administracyjnego
  • Umiejętność zarządzania zespołem
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność argumentowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Szczególne uprawnienie: posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych z klauzulą „ściśle tajne”