Etat Specjalista / Starszy Specjalista w Wydziale ds. Rozliczeń Osób Uprawnionych w Departamencie Współpr

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Specjalista/Starszy Specjalista
w Wydziale ds. Rozliczeń Osób Uprawnionych
w Departamencie Współpracy Międzynarodowej

Numer ogłoszenia: DWM/21/245
Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa o pracę
Termin składania ofert 26.01.2022 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • prowadzenie spraw związanych z rozliczaniem kosztów świadczeń opieki zdrowotnej między Polską i innymi państwami członkowskimi UE/EFTA na zasadach wynikających z koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w tym w szczególności:
    • weryfikacja formalna formularzy roszczeniowych i dokumentacji rozliczeniowej przekazywanej przez oddziały wojewódzkie NFZ w związku z leczeniem na terytorium Polski osób uprawnionych do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji,
    • przedstawianie instytucjom łącznikowym państw członkowskich UE/EFTA roszczeń Funduszu NFZ w związku z leczeniem na terytorium Polski osób uprawnionych do świadczeń na podstawie przepisów o koordynacji,
    • prowadzenie wyjaśnień z instytucjami łącznikowymi państw członkowskich UE/EFTA w zakresie kwestionowanych polskich indywidualnych roszczeń, zgodnie z terminami określonymi w przepisach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz w Decyzjach KA. Ustalanie ostatecznej kwoty wierzytelności z tytuły udzielenia osobom uprawnionym rzeczowych świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski,
    • przygotowywanie dla Biura Księgowości dokumentacji dotyczącej płatności dokonywanych przez inne państwa członkowskie UE/EFTA,
    • sporządzanie dokumentacji korygującej wystawionych roszczeń na podstawie danych przekazywanych z OW NFZ,
    • monitorowanie terminowości regulowania należności Funduszu przez inne państwa członkowskie UE/EFTA, zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 987/2009 oraz w uzasadnionych przypadkach wystawianie not odsetkowych.
  • udział w organizacji spotkań szkoleniowych dla oddziałów wojewódzkich NFZ,
  • udział w przeprowadzaniu okresowych kontroli oddziałów wojewódzkich NFZ,
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonych.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: średnie lub wyższe;
  • lata pracy zawodowej:
    • na stanowisko Starszego Specjalisty: minimum 4 lata pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia wyższego), minimum 6 lat pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia średniego);
    • na stanowisko Specjalisty: minimum 3 lata pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia wyższego), minimum 5 lat pracy zawodowej (w przypadku posiadania wykształcenia średniego).

Wymagania dodatkowe:

  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w tym w szczególności w zakresie obsługi arkuszy kalkulacyjnych Excel,
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego pozwalająca na pracę z dokumentacją obcojęzyczną i realizację zadań przewidywanych na stanowisku,
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej, samorządowej lub w innych jednostkach sektora finansów publicznych,
  • znajomość przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w tym rozporządzenia podstawowego nr 883/2004 i wykonawczego nr 987/2009,
  • podstawowa znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
  • doświadczenie z zakresu współpracy międzynarodowej w obszarze rozliczeń kosztów świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie umów międzynarodowych i/ lub przepisów wspólnotowych (mile widziane),
  • doświadczenie w pracy z wykorzystaniem dedykowanych systemów informatycznych wspierających realizację obowiązków (mile widziane),
  • komunikatywność, umiejętność współpracy w zespole,
  • zaangażowanie i odpowiedzialność,
  • rzetelność i skrupulatność w realizacji powierzonych zadań,
  • umiejętność rozwiązywania zagadnień problemowych,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.