Etat Specjalista ds. procesów compliance (obszar bankowości korporacyjnej)

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Narzędzia do zwinnej nauki: Linkedin Learning, Legimi, Harvard Business Review
  • Biuro w centrum Warszawy, tuż przy Ogrodzie Saskim
  • Pracę z zachowaniem work life balance
  • Kartę sportową oraz prywatną opiekę medyczną
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Specjalista ds. procesów compliance (obszar bankowości korporacyjnej)

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/22/0122

Jeśli:

  • umiesz czytać ze zrozumieniem regulacje prawne,
  • rozumiesz ryzyka compliance,
  • wiesz jak wspierać rozwój biznesu w ramach apetytu na ryzyko,

 to mamy ofertę dla Ciebie.

Naszym celem jest wzmocnienie funkcji compliance dla procesów realizowanych w obszarze bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Chcemy w jak największym stopniu zautomatyzować procesy compliance. Wskazujemy obszary podwyższonego ryzyka i niezbędne środki bezpieczeństwa.

Gwarantujemy, że w naszym zespole nie będziesz się nudzić. Jeśli poszukujesz ciągłej zmiany, aktywnego uczestnictwa w złożonych projektach, samodzielności oraz możliwości nauki – zapraszamy do współpracy.

Czekają na Ciebie poniższe zadania:

  • uczestniczenie w procesach dostosowawczych produktów i procesów compliance w bankowości korporacyjnej do zmian wynikających z przepisów zewnętrznych oraz standardów mBanku
  • prowadzenie projektów wdrażających zmiany w procesach: formułowanie wymagań, współpraca z biznesem i IT
  • projektowanie, wdrażanie oraz testowanie rozwiązań systemowych i procesowych minimalizujących ryzyka compliance
  • aktywne szukanie obszarów do poprawy i optymalizacji w procesach biznesowych związanych z AML, w tym procesach outsourcowanych
  • analizowanie i monitorowanie efektywności realizacji procesów, w tym realizowanych przez outsourcera

Czego potrzebujesz, aby odnieść sukces w tej roli?

  • wykształcenia wyższego z obszaru: bankowości, finansów lub compliance
  • 2-letniego doświadczenia w biznesie korporacyjnym lub compliance, związanego z prowadzeniem projektów
  • praktycznej znajomości regulacji dotyczących działalności banków
  • wiedzy z zakresu: AML/CTF, KYC, FACTA, CRS
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (swobodna komunikacja, analizowanie regulacji)
  • samodzielności i dobrej organizacji pracy
  • nastawienia na naukę i rozwój zawodowy
  • bardzo dobrej znajomość  aplikacji MS Excel, mile widziana jest znajomość Power BI