kandydatów

Etat Radca Prawny / Ekspert w Biurze Prawnym

Firma: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6443712, z dnia 2022-01-30

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Radca Prawny / Ekspert w Biurze Prawnym

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: RP/E/BPr/01/22

Opis stanowiska

  • reprezentacja Agencji w postępowaniu egzekucyjnym w administracji przed sądami administracyjnymi oraz organami Krajowej Administracji Skarbowej;
  • sporządzanie opinii i analiz prawnych w sprawach indywidualnych oraz o charakterze generalnym w zakresie działalności Agencji;
  • sporządzanie projektów dokumentów oraz pism związanych z działalnością Agencji.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • wpis na listę radców prawnych (nie dotyczy kandydatów ubiegających się o stanowisko Eksperta),
  • co najmniej 4-letni staż pracy po ukończeniu wyższych studiów prawniczych i uzyskaniu tytułu magistra,
  • co najmniej 2-letnie doświadczenie w pracy w komórce prawnej instytucji państwowej, przedsiębiorcy lub kancelarii prawnej z zakresu obsługi tych podmiotów w postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
  • znajomość zagadnień z zakresu: obowiązującego systemu prawnego, w tym prawa publicznego ze szczególnym uwzględnieniem ustawy o finansach publicznych, ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020, ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie,
  • doświadczenie w wykonywaniu zadań obsługi prawnej w zakresie postępowania egzekucyjnego w administracji oraz co najmniej jednej z następujących dziedzin: finanse publiczne, fundusze strukturalne, postępowanie administracyjne, pomoc publiczna,
  • praktyczna umiejętność wyszukiwania i stosowania przepisów prawnych, znajomośc orzecznictwa i doktryny w zakresie powierzanych obowiązków,
  • podstawowa wiedza o UE i funduszach strukturalnych oraz o zadaniach realizowanych przez Agencję,
  • znajomość jęz. angielskiego w stopniu umożliwiającym pracę z dokumentami w tym języku,
  • biegła obsługa programów komputerowych: MS Office (Ms Word oraz Ms Excel) oraz narzędzi informatycznych typu Lex, Legalis, Eur-lex

Oferujemy

  • umowę o pracę,
  • premię regulaminową,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • grupowe ubezpieczenie na życie,
  • szkolenia,
  • atrakcyjną lokalizację,
  • wydarzenia integracyjne,
  • programy socjalne.