Etat Specjalista / Specjalistka ds. projektów strategicznych

Firma: Inter Cars S.A. miejsce pracy: Warszawa

Fundacja Inter Cars została powołana w 2021 roku, w ramach realizacji założeń strategii zrównoważonego rozwoju firmy Inter Cars S.A.

Naszą misją jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności, dla ludzi i klimatu. Realizujemy ją poprzez działania w następujących obszarach: rozwój kompetencji przyszłości, troska o środowisko naturalne, ochrona zdrowia oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Poprzez nasze autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami eksportujemy innowacje i wartości będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars pasję i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.

Obecnie do naszego zespołu szukamy osoby na stanowisko:

Specjalista / Specjalistka ds. projektów strategicznych
Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Koordynacja działań projektowych oraz osób zaangażowanych w projekt wg ustalonego harmonogramu i budżetu (np. organizacja wydarzeń, spotkań, akcji kampanijnych, promocji projektu etc. - wszystkie działania prowadzone we współpracy z zespołem);
  • Inicjowanie projektów z obszarów: rozwoju kompetencji przyszłości, troski o środowisko naturalne, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wolontariatu pracowniczego;
  • Bieżące monitorowanie oraz przygotowywanie okresowych i końcowych sprawozdań z działań i rezultatów projektu oraz wydatków: bieżące uzupełnianie sprawozdań finansowych i merytorycznych, przygotowanie tabeli ewaluacyjnych i monitoringowych;
  • Stała komunikacja i współpraca z partnerami projektu na poziomie krajowym i międzynarodowym,
  • Prowadzenie dokumentacji projektowej w tym: sporządzanie umów, monitorowanie wystawienia i opłacania rachunków, przygotowywanie delegacji, rozliczeń kosztów podróży, etc;
  • Współpraca z Zarządem i Zespołem Fundacji w celu standaryzacji i koordynacji działań projektowych oraz rozwoju instytucjonalnego;
  • Współpraca z działem kadr i księgowości oraz z innymi specjalistami pracującymi w projekcie.

Wymagania:

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów, mile widziane doświadczenie w realizacji projektów w fundacjach korporacyjnych;
  • Doświadczenie w pisaniu, koordynowaniu, raportowaniu i rozliczaniu projektów;
  • Umiejętność posługiwania się narzędziami do zarządzania projektami oraz monitorowania harmonogramu zadań oraz wydatków projektowych
  • Wykształcenie wyższe i bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Komunikatywność, samodzielność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Mobilność w zakresie podróży służbowych związanych z poszczególnymi projektami, w tym w szczególności pomiędzy Warszawą, gdzie mieści się biuro główne Fundacji, a Krakowem, czy innymi lokalizacjami w których realizowane będą działania;
  • Poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania;
  • Zaangażowanie w wykonywaną pracę i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań;
  • Mile widziana: współpraca z polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się tematyką bliską misji Fundacji Inter Cars.
Oferujemy:
  • Udział w ciekawych i różnorodnych projektach, w tym na szczeblu ogólnopolskim oraz europejskim;
  • Satysfakcję w realizacji ważnych społecznie i innowacyjnych projektów;
  • Realny wpływ na kierunki rozwoju i inicjatywy podejmowane przez Zespół Fundacji;
  • Międzynarodowe kontakty i wyzwania związane z realizacją międzynarodowych projektów;
  • Możliwość tworzenia i realizacji własnych pomysłów;
  • Preferowana forma zatrudnienia: umowa o pracę;
  • Elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej;
  • Pracę w biurze w Warszawie lub Krakowie.