kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 92007

Warunki pracy

·        Praca administracyjno-biurowa

·        Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

·        Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

Zakres zadań

  • Opracowuje niezbędne materiały do projektu budżetu części 19 - Budżet, finanse publiczne i instytucje finansowe w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym w zakresie resortowych dochodów i wydatków budżetowych (budżetu państwa i budżetu środków europejskich) i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa dla części 19 w ujęciu zadaniowym w zakresie resortowych wydatków budżetowych (budżetu państwa i budżetu środków europejskich).
  • Opracowuje szczegółowy plan dochodów i wydatków części 19 w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym w budżecie państwa i budżecie środków europejskich.
  • Monitoruje realizację budżetu części 19 w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym poprzez analizę wniosków w zakresie przyznawania dodatkowych środków budżetowych, stopnia wykonania wydatków w jednostkach podległych Ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych (we współpracy z komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów), opracowuje projekty decyzji dotyczących zmian w budżecie państwa i budżecie środków europejskich w ujęciu tradycyjnym i zadaniowym oraz w wyniku decyzji dokonuje zmian w planie w ciągu roku.
  • Opracowuje okresowe (kwartalne) i doraźne analizy oraz informacje dotyczące wykonania dochodów i wydatków w części 19 w zakresie budżetu państwa i budżetu środków europejskich w ujęciu tradycyjnym.
  • Realizuje zadania związane z planowaniem i wykonywaniem budżetu w zakresie dotacji do posiłków sprzedawanych w barach mlecznych.
  • Prowadzi sprawy z zakresu ustalania schematu, celów i mierników oraz zasad alokacji wydatków budżetu w ujęciu zadaniowym na kolejne lata dla części 19.
  • Opracowuje materiały informacyjne w zakresie projektu ustawy budżetowej i wykonania budżetu części 19, a także opracowuje projekty odpowiedzi na interpelacje/zapytania poselskie oraz informacje dla związków zawodowych i dziennikarzy w zakresie właściwości departamentu.
  • Obsługuje Informatyczny System Obsługi Budżetu Państwa TREZOR, system ZEFIR2 i aplikację BUZA w zakresie części 19.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość przepisów dotyczących finansów publicznych
  • Znajomość klasyfikacji budżetowej
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe