Etat Główny Specjalista / Starszy Specjalista / Specjalista w Wydziale Analiz Kontrolnych w Departamencie

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Główny Specjalista / Starszy Specjalista / Specjalista
w Wydziale Analiz Kontrolnych

w Departamencie Kontroli

Numer ogłoszenia: DK/22/30

Miejsce pracy: Warszawa

2 etaty / umowa o pracę

Termin składania ofert: 16.02.2022 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • samodzielna realizacja lub współpraca przy realizacji następujących zadań:
    • wykonywanie analiz danych w szczególności na potrzeby:
      • opracowywania programów kontroli koordynowanych w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej, ordynacji i refundacji recept oraz przygotowywania tych kontroli i przekazywanie wniosków z tych analiz,
      • opracowywania planów realizacji czynności nadzorczych w zakresie prawidłowości realizacji zadań, określonych w dziale IIIA ustawy o świadczeniach, przez Terenowe Wydziały Kontroli I-XVI oraz przygotowywania tych czynności,
      • przygotowania kontroli przez Wydział Realizacji Kontroli oraz Terenowe Wydziały Kontroli I – XVI,
      • opracowywania przez Wydział Realizacji Kontroli oraz Terenowe Wydziały Kontroli I-XVI zbiorczych informacji o wynikach kontroli koordynowanych,
      • opracowywania przez Wydział Prawny wniosków do odpowiednich organów o podjęcie właściwych czynności i postępowań związanych z wykrytymi nieprawidłowościami;
  • przygotowywanie publikacji przedstawiających wyniki prowadzonych analiz danych;
  • określenie i ewaluacja zakresu kontroli umów ze świadczeniodawcami, ordynacji i refundacji recept identyfikowanie i analizowanie obszarów ryzyk do rocznego planu kontroli Funduszu.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: średnie lub wyższe, preferowane medyczne lub pokrewne (zdrowie publiczne);
  • na stanowisko specjalisty:
    • minimum 3 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
    • minimum 5 lat pracy zawodowe w przypadku posiadania wykształcenia średniego;
  • na stanowisko starszego specjalisty:
    • minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
    • minimum 6 lat pracy zawodowe w przypadku posiadania wykształcenia średniego;
  • na stanowisko głównego specjalisty:
    • minimum 5 lat pracy zawodowej oraz konieczne wykształcenie wyższe.

Wymagania dodatkowe:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność za popełnione z winy umyślnej przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • doświadczenie zawodowe w obszarze związanym ze statystyką medyczną, z analizą danych lub typowaniem obszarów do kontroli;
  • doświadczenie zawodowe w podmiotach realizujących umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej lub jednostkach organizacyjnych NFZ na stanowisku obejmującym podobny zakres obowiązków;
  • znajomość obowiązujących przepisów i zagadnień związanych z funkcjonowaniem krajowego systemu opieki zdrowotnej, w tym dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych;
  • znajomość zagadnień dotyczących analiz i opracowań statystycznych danych medycznych, konstrukcji Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP) i klasyfikacji medycznych (IDC 10 I ICD 9);
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • dokładność, rzetelność, terminowość, chęć zdobywania nowej wiedzy i podnoszenia kompetencji.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia (zaświadczenie) lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.