kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy w Wydziale Księgowości

Firma: PGE Dystrybucja S.A. miejsce pracy: Warszawa

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa/Departament Ekonomiczno-Finansowy

poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku

Księgowa / Księgowy w Wydziale Księgowości
Miejsce pracy: Warszawa
Twój zakres obowiązków:
  • Bieżąca analiza i weryfikacja rozliczania nakładów inwestycyjnych oraz księgowanie dokumentów księgowych OT w systemie SAP Workflow OT.
  • Weryfikacja i księgowanie dokumentów w LT, MT, SAP i EOD.
  • Bieżąca analiza utworzonych kartotek środków trwałych i wartości niematerialnych.
  • Współpraca z komórkami merytorycznymi w zakresie rozliczania nakładów inwestycyjnych i prawidłowej ewidencji zdarzeń gospodarczych w ramach nakładów inwestycyjnych.
  • Przygotowywanie i rozliczanie arkuszy inwentaryzacyjnych na potrzeby corocznej inwentaryzacji majątku trwałego.
  • Bieżąca analiza obszarów wyceny w module FI-AA i ich uzgadnianie z kontami Księgi Głównej.
  • Sporządzanie raportów z obszaru księgowości majątkowej na potrzeby komórek organizacyjnych Oddziału.
  • Udział w corocznej weryfikacji czasu ekonomicznego środków trwałych.
  • Archiwizacja dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Nasze wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: Finanse, Rachunkowość, Ekonomia.
  • Doświadczenie zawodowe w zakresie zadań przypisanych na stanowisku.
  • Znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel).
  • Znajomość obsługi systemu SAP, EOD.
  • Znajomość zasad księgowych i obowiązujących przepisów w zakresie MSSF, rachunkowości i podatków.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i raportowania z zakresu wykonywanych zadań.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy własnej.
To oferujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Przyjazną atmosferę pracy.