kandydatów

Etat Post-doc

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6512160, z dnia 2022-02-10

Instytut Hematologii i Transfuzjologii

poszukuje kandydata na stanowisko:

Post-doc

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

Praca naukowa w projekcie: Białko gankyrina jako nowy potencjalny cel terapeutyczny w szpiczaku plazmocytowym

Szpiczak mnogi (MM) jest rakiem szpiku krwi. Szpiczak jest bardzo zróżnicowany, nie tylko różni się u różnych pacjentów, ale także u jednego pacjenta występuje wiele różnych typów komórek. Ta różnorodność sprawia, że choroba jest bardzo trudna do leczenia. Za każdym razem, gdy pojawia się nawrót, leczenie pacjenta jest trudniejsze, ponieważ leki są mniej skuteczne. W naszej poprzedniej pracy zaobserwowaliśmy, że wysoki poziom białka gankiryn, które stanowi część mechanizmu proteasomu, jest związany z niekorzystnymi skutkami u pacjentów z MM.

Główny zakres prac postdoca w tym projekcie dotyczy poznania wpływu białka gankyrin jako onkogenu oraz nawrotów / progresji szpiczaka plazmocytowego. Będzie odpowiedzialna/y za analizę zmian fenotypu komórek szpiczaka w których genetycznie usunięto ekspresję tego białka lub zmodyfikowano jego poziom. Będzie odpowiedzialna/y za przygotowanie manuskryptów i pomoże w rozpowszechnianiu wyników. Oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia w kierowaniu pracą młodszych członków zespołu.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 25.02.2022

Wymagania

  • Stopień naukowy doktora uzyskany do 7 lat przed rozpoczęciem pracy w projekcie;
  • Dorobek naukowy w zakresie hematologii i/lub biologii molekularnej, udokumentowany pracami naukowymi;
  • Doświadczenie laboratoryjne w zakresie technik biologii molekularnej i metod statystycznych;
  • Odbycie stażu zagranicznego;
  • Zaangażowanie i dyspozycyjność w pracy badawczej oraz umiejętność samodzielnej pracy eksperymentalnej (projektowanie eksperymentów, analiza wyników itd.);
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Dodatkowe kryteria:

  • znajomość języka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym, ponieważ projekt przewiduje współpracę z ośrodkami w Hiszpanii.

Oferujemy

Umowa o pracę na cały etat, możliwość zatrudnienia w okresie do 3 lat.

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Chocimska 5