Etat Główny Specjalista ds. Systemu Wczesnego Ostrzegania w Departamencie Analiz i Strategii​

Firma: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6532668, z dnia 2022-02-15

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Główny Specjalista ds. Systemu Wczesnego Ostrzegania w Departamencie Analiz i Strategii​

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: SWO/DAS/02/22

Opis stanowiska

  • Prowadzenie badań i analiz monitoringowych na temat potrzeb przedsiębiorców na etapie naboru do programu dla przedsiębiorstw, przechodzących okresowe trudności (projekt System Wczesnego Ostrzegania);
  • Przygotowanie raportów okresowych z ww. monitoringu potrzeb przedsiębiorstw w okresowych trudnościach;
  • Przygotowanie raportu końcowego na podstawie danych monitoringowych uzyskanych w trakcie realizacji projektu SWO, dotyczącego barier prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce z perspektywy przedsiębiorców uczestniczących w projekcie, jak również informacji o charakterze ewaluacyjnym dot. rezultatów udzielonej w projekcie SWO pomocy i rekomendacji dla kolejnych działań w zakresie wsparcia przedsiębiorstw w trudnościach;
  • Przygotowywanie tematycznych materiałów analitycznych i opracowań na podstawie danych źródłowych (pierwotnych i wtórnych; ilościowych i jakościowych, w tym wyników różnego typu badań);
  • Przygotowywanie dokumentów merytorycznych i metodycznych dot. projektowanych badań (projekty badawcze, narzędzia badawcze);
  • Opiniowanie opracowań oraz dokumentów jw., przygotowanych przez instytucje zewnętrzne oraz wewnętrznych opracowań tego typu (projekty badawcze, narzędzia badawcze, materiały analityczne, raporty z badań).

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane: nauki socjologiczne, ekonomia i finanse, nauki o polityce i administracji, nauki o zarządzaniu i jakości);
  • Minimum 2 letnie doświadczenie (potwierdzone w dokumentach aplikacyjnych – w CV, liście motywacyjnym lub w innych dokumentach potwierdzających wymagane doświadczenie i kwalifikacje), zgodnie z poniższym zakresem:
    • w zarządzaniu projektami badawczymi, w tym koordynacji procesu realizacji części programu badań społeczno-gospodarczych i/lub części planu ewaluacji programów publicznych (projekty ogólnopolskie, na dużych próbach respondentów);
    • w sprawowaniu bezpośredniego, merytorycznego nadzoru nad procesem badawczym i ewaluacyjnym, obsługiwanym przez wykonawcę zewnętrznego lub podwykonawcę/konsorcjanta  (minimum 2 projekty badawcze, realizowane przy współpracy z tego typu wykonawcami);
    • w projektowaniu i stosowaniu w praktyce metodologii badań społeczno-gospodarczych i/lub ewaluacji (minimum 2 projekty badawcze prowadzone samodzielnie);
    • przeprowadzaniu analiz na danych ilościowych (minimum 4 analizy);
    • w opracowywaniu raportów, prezentacji, syntetycznych informacji, opracowań merytorycznych lub innych opracowań o charakterze analitycznym;
  • Bardzo dobra obsługa pakietu MS Office;
  • Podstawowa umiejętność obsługi programów dedykowanych analizie danych (np. SPSS/PAWS Statistic, R, MAXqa, itp.);
  • Łatwość porozumiewania się w mowie i piśmie w języku polskim;
  • Swobodne posługiwanie się językiem angielskim w środowisku zawodowym/biznesowym (poziom co najmniej B2).

Wymagania pożądane:

  • Odbyte szkolenia stanowiskowe i/lub studia podyplomowe (preferowane w zakresie analizy danych, ewaluacji, zamówień publicznych, zarządzania projektami, komunikacji/PR);
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów analityczno-eksperckich i/lub doradczych dotyczących kondycji przedsiębiorstw, uwarunkowań rozwoju gospodarczego/innowacyjności w gospodarce.

Oferujemy

  • umowa o pracę;
  • regulaminowa premia kwartalna;
  • prywatna opieka medyczna;
  • grupowe ubezpieczenia na życie;
  • szkolenia;
  • akcje charytatywne;
  • atrakcyjna lokalizacja;
  • wydarzenia integracyjne;
  • programy socjalne.