kandydatów

Etat Podreferendarz

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Podreferendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 92690

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • prowadzi obsługę kancelaryjno – biurową Biura Kryminalnego KGP, w tym przyjmuje, rejestruje w dzienniku podawczym dokumenty jawne wpływające do biura i wysyła je przy wykorzystaniu aplikacji Rejestr Dokumentów Biura Kryminalnego (RDBK)
  • obsługuje pocztę elektroniczną biura (System Elektroniczny Poczty Policji - SEPP) oraz skrzynkę podawczą (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - e PUAP), a także sprzęt biurowy, w szczególności fax, urządzenia kopiujące zgodnie z zasadami pracy kancelaryjno-biurowej oraz przekazuje kierownictwu biura informacje wpływające drogą mailową
  • monitoruje i segreguje wpływającą do Biura Kryminalnego KGP korespondencję pod kątem zidentyfikowania spraw oznaczonych jako bardzo pilne
  • przygotowuje i ekspediuje przesyłki przeznaczone do wysłania za pośrednictwem poczty KGP oraz obsługuje skrzynkę elektroniczną Poczty Polskiej E- Nadawca, w tym: sporządza i ewidencjonuje wykazy pocztowe przesyłek poleconych oraz monitoruje ich dalszą dystrybucję
  • przyjmuje, ewidencjonuje w dzienniku podawczym, opracowuje i przechowuje akta spraw ostatecznie zakończonych przez policjantów i pracowników biura oraz kwalifikuje akta pod względem okresu przechowywania i nadania kategorii
  • przekazuje korespondencję adresatom na podstawie książki doręczeń lub wykazu
  • bierze udział w organizacji odpraw konferencji, spotkań oraz prowadzi terminarz przedsięwzięć według zleceń kierownictwa biura
  • uczestniczy w prowadzeniu wykazu legitymacji, przepustek, wniosków o uprawnienia dostępu do stref ochronnych biura oraz w sporządzaniu materiałów zbiorczych w tym zakresie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1,5 roku w administracji publicznej
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "ściśle tajne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Dobra znajomość aktów wykonawczych: aktu wykonawczego do ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach w sprawie Jednolitego rzeczowego wykazu akt Policji oraz instrukcji kancelaryjnej oraz przepisów w sprawie metod i form pracy kancelaryjnej w KGP
  • Umiejętności: obsługi komputera w zakresie pakietu MS OFFICE oraz urządzeń biurowych, pracy w zespole, dobrej organizacji pracy własnej
  • Komunikatywność
  • WZORY WYMAGANYCH OŚWIADCZEŃ znajdziesz na stronie: http://bip.kgp.policja.gov.pl/kgp/wolne-stanowiska-w-sc/wzor-oswiadczenia-kandy/23099,Wzory-oswiadczen.html
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu pracy kancelaryjnej, obsługi edytora tekstu
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym