kandydatów

Etat Post-doc

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6585810, z dnia 2022-02-25

Instytut Hematologii i Transfuzjologii

poszukuje kandydata na stanowisko:

Post-doc

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

Praca naukowa w projekcie: Białko gankyrina jako nowy potencjalny cel terapeutyczny w szpiczaku plazmocytowym

 Szpiczak mnogi (ang. Multiple Myeloma) jest nieuleczalnym nowotworem krwi chrakteryzującym się dużą ilością zmian genetycznych. Ta różnorodność sprawia, że szpiczak, stanowi wyzwanie dla naukowców z całego świata.  Za każdym razem, gdy choroba powraca, leczenie pacjenta jest trudniejsze, ponieważ leki przestają być skuteczne. W naszych badań odkryliśmy, że mało znane białko (Gankyrin) może mieć kluczowy wpływ na rozwój szpiczaka i jest związane z niekorzystnymi skutkami dla pacjentów cierpiących na tą chorobę.

 Osoba zatrudniona jako postdoc w tym projekcie będzie zajmowała się poznawaniem wpływu białka PSMD10 (gankyrin) na biologię szpiczaka z szczególnym uwzględnieniem mechanizmów odpowiedzialnych za rozwój i nawroty choroby. Trzeba poznać co dzieje się z komórkami szpiczaka w których genetycznie usunięto ekspresję tego białka lub zmodyfikowano jego poziom. Postdoc będzie odpowiedzialna/y nie tylko za prowadzenie doświadczeń ale też za wspólne przygotowanie artykułów naukowych i upowszechnianie otrzymanych w projekcie wyników. W naszych laboratoriach mamy dostęp do wszystkich niezbędnych metod biologii molekularnej pozwalających na prowadzenie przewidzianych badań. Zapewniamy, narzędzia badawcze i wsparcie merytoryczne, oczekujemy zaangażowania, nieszablonowego myślenia i wytrwałości. Dodatkowo, oferujemy możliwość koordynowania pracy młodszych członków zespołu.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 05.03.2022

Wymagania

  • Wymagania

    • Stopień naukowy doktora uzyskany do 7 lat przed rozpoczęciem pracy w projekcie
    • Dorobek naukowy w zakresie hematologii i/lub biologii molekularnej, udokumentowany pracami naukowymi z listy JCR;
    • Doświadczenie laboratoryjne w zakresie technik biologii molekularnej i metod statystycznych;
    • Odbycie naukowego stażu zagranicznego;
    • Zaangażowanie i dyspozycyjność w pracy badawczej oraz umiejętność samodzielnej pracy eksperymentalnej (projektowanie eksperymentów, analiza wyników, „troubleshooting” itd.);
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
    • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

    Dodatkowe kryteria:

    • Mile widzina znajomość języka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym, projekt przewiduje współpracę z ośrodkami w Hiszpanii.

Oferujemy

Umowa o pracę na cały etat, możliwość zatrudnienia w okresie do 3 lat.

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Chocimska 5