kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 93641

Warunki pracy

  • Liczne kontakty mailowe, telefoniczne i bezpośrednie z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Zagrożenie korupcją

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • Praca przy komputerze pow. 4 godzi dziennie

  • opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/informacja-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

Zakres zadań

  • Przygotowuje i wdraża Program Rozwój Lokalny w ramach MF EOG i NMF, m.in. przygotowuje, monitoruje i aktualizuje lisęy projektów, przygotowuje i aktualizuje wytyczne, umowy i dokumenty wdrożeniowe
  • Wspiera JST w prowadzeniu procesów rewitalizacji
  • Ocenia i wybiera projekty, m.in. opracowuje i aktualizwuje kryteria i zasady wyboru projektów, współpracuje z KE/ darczyńcami w celu uzyskania zatwierdzenia projektów, prowadzi formalną i/ lub merytoryczną ocenę projektów, rozpatruje odwołania
  • Monitoruje stan przygotowania i procesu realizacji projektów (m.in. systemowych/ konkursowych/ pozakonkursowych/ dużych)
  • Przeprowadza kontrol/ wizyty monitoringowe/ wizje lokalne i przygotowuje dokumenty pokontrolne
  • Uczestniczy w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań zakupowych w zakresie właściwości komórki organizacyjnej
  • Prowadzi konkursy dotacji (w tym m.in.: na działania informacyjne/ promocyjne/ edukacyjne, dla jednostek samorządu terytorialnego, etc.), m.in. określa ogólną koncepcję projektu w tym jego celu i oczekiwanych efektów, dobiera podwykonawców, dostawców i ekspertów, rozlicza projekty,

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych/norweskich i w zakresie rewitalizacji
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE/Mechanizmów EOG i Norweskiego
  • Znajomość ustawy o rewitalizacji
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Myślenie analityczne, dobra organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe w zakresie planowania przestrzennego lub rewitalizacji
  • Znajomość metodyki zarządzania projektami