kandydatów

Etat Statystyk

Firma: Urząd Statystyczny w Warszawie miejsce pracy: Ostrołęka

Urząd Statystyczny w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Statystyk
Miejsce pracy: Ostrołęka
Ogłoszenie o naborze Nr 94138

Warunki pracy

  • Praca biurowa

  • Użytkowanie sprzętu biurowego

  • Praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie

  • Obsługa klientów zewnętrznych (telefoniczna oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej), w tym kontakty z podmiotami sprawozdawczymi w celu wyjaśnienia, korekty lub potwierdzenia prawidłowości zapisów zawartych w formularzach statystycznych oraz zapewnienia właściwej kompletności badań.

  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: budynek użyteczności publicznej nie posiada podjazdu przy wejściu, brak platformy przyschodowej wewnątrz budynku (schody utrudniają dostęp do pomieszczeń pracy dla osób z dysfunkcją narządu ruchu), brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego.

Zakres zadań

  • Gromadzi i przetwarza pierwotne dane statystyczne, w tym m. in.:
  • monitoruje spływ sprawozdań,
  • monituje jednostki, które nie zrealizowały obowiązku sprawozdawczego,
  • rejestruje w Portalu Sprawozdawczym lub systemie informatycznym badania danych ze sprawozdań wpływających w formie papierowej.
  • Kontroluje pod względem logicznym i merytorycznym sprawozdania i materiały statystyczne wpływające do Urzędu, prowadzi wyjaśnienia z podmiotami sprawozdawczymi.
  • Udziela sprawozdawcom informacji w zakresie prowadzonych badań statystycznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość zagadnień społecznych i ekonomicznych
  • Dobra znajomość MS Office
  • Rzetelność
  • Orientacja na klienta/interesanta
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność poszukiwania informacji
  • Umiejętność efektywnej komunikacji pisemnej i interpersonalnej
  • Umiejętność wykorzystania wiedzy i otwartość na doskonalenie zawodowe
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi specjalistycznego oprogramowania wspierającego proces realizacji badań statystycznych