kandydatów

Etat Wolontariusz / Wolontariuszka

Firma: Formanway miejsce pracy: Warszawa

Instytut Wolności, niezależny think-tank (organizacja non-profit działająca od 2012 roku), we współpracy z PTT EMDR oraz ForManWay (Agencją Doradztwa Personalnego) stworzył Centrum Pomocy Ukrainie www.helpukraine.com.pl.

Inicjatywa jest odpowiedzią na brak połączenia na linii pomagający – potrzebujący. Uzupełnienie tej luki pozwoli na długofalową pomoc i realnie wpłynie na usprawnienie rozproszonych aktualnie działań pomocowych.

Zadaniem Centrum jest łączenie kancelarii prawnych, agencji zatrudnienia, jak również psychologów, oferujących bezpłatną pomoc, z potrzebującymi wsparcia uchodźcami z Ukrainy.

Dysponujemy:

  • Infolinią obsługiwaną przez konsultantów w czterech językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim
  • Bazą współpracujących z nami kancelarii prawnych, psychologów, firm oferujących pracę
  • Tłumaczami (polski<>ukraiński, polski<>rosyjski).

Potrzebujemy Twojej pomocy! Szukamy osób na stanowisko:

Wolontariusz / Wolontariuszka
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: 28/2022
Zadania:
  • Przyjmowanie próśb od potrzebujących - praca na infolinii oraz stacjonarnie w siedzibie Instytutu
  • Kontakt z instytucjami współpracującymi: kancelariami prawnymi, gabinetami psychoterapeutów oraz tłumaczami
  • Koordynowanie kontaktu na linii potrzebujący - pomagający
  • Umawianie spotkań potrzebujących z odpowiednimi specjalistami
Potrzebujemy osób, które:
  • Mogą zaangażować się co najmniej dwa dni w tygodniu w biurze ul. Hoża 27/14 lub zdalnie (do ustalenia)
  • Znają język polski oraz ukraiński na poziomie bardzo dobrym w mowie i piśmie
  • Są zorganizowane, potrafią zarządzać kalendarzem spotkań, mają rozwinięte zdolności komunikacyjne i potrafią swobodnie prowadzić rozmowy
  • Nie boją się wyzwań, pracy pod presją czasu i odpowiedzialności
  • Mile widziane doświadczenie w pracy na infolinii, administracyjne oraz znajomość specyfiki pracy z urzędami, instytucjami państwowymi, kancelariami prawnymi

Jeśli chcesz się zaangażować na dłużej i być częścią naszego Centrum Pomocy, zaaplikuj, a my odezwiemy się do Ciebie. Zapraszamy do współpracy każdego, kto zna język polski i ukraiński!

WAŻNE: szukamy Wolontariuszy do pierwszej linii kontaktu z osobami, które zostały zmuszone do ucieczki ze swojego kraju. Twoja decyzja powinna być przemyślana.

Oferujemy:
  • Praktyczną naukę zarządzania projektami z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi
  • Możliwość zaznajomienia się z oprogramowaniem do zarządzania projektami oraz obsługi Wordpress
  • Szansę na zdobycie doświadczenia w szybko rosnącej organizacji opartej na społeczności absolwentów Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności
  • Bycie częścią wyjątkowego, zaangażowanego i zgranego zespołu
  • Satysfakcję z zaangażowania się w realną zmianę rzeczywistości poprzez zapewnianie dopasowanej do potrzeb uchodźców pomocy

W projekt zaangażowane są osoby z różnych branż, na obecną chwilę pracując wolontariacko, charytatywnie. Fundacja stara się pozyskać finansowanie, aby docelowo móc wypłacać wynagrodzenie.

CHCESZ NAM POMÓC W INNY SPOSÓB?

WIDZĄC TO OGŁOSZENIE UDOSTĘPNIJ JE. DZIĘKI TEMU POMOŻESZ NAM DOTRZEĆ DO WOLONTARIUSZY I OSÓB, KTÓRE POTRZEBUJĄ POMOCY

PAMIĘTAJ! UDOSTĘPNIANIEM POMAGASZ INNYM!

W celu wzięcia udziału w rekrutacji należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w tej rekrutacji. W innym przypadku Państwa aplikacja zostanie usunięta z systemu.