kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 94642

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Bierze udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej w zakresie uczelni morskich i szkół ponadpodstawowych, w tym: analizuje wpływające z Biura Ministra do konsultacji projekty dokumentów rządowych, w tym akty normatywne, pod kątem ich wpływu na obszar działania Ministerstwa; zbiera i analizuje wkłady otrzymane od innych komórek Ministerstwa (gdy komórka jest komórką wiodącą w sprawie); opracowuje stanowiska w oparciu o wniesione wkłady; sporządza notatki informacyjne dla Ministerstwa dotyczące opiniowanych dokumentów przewidzianych do rozpatrzenia na posiedzeniach Rady Ministra
  • Prowadzi obsługę procesu legislacyjnego w zakresie uczelni morskich, szkół morskich, żeglugi śródlądowej, w tym: opiniuje projekty aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części; opracowuje lub opiniuje projekty aktów normatywnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo; opracowuje lub opiniuje projekty aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych przez Ministerstwo; zgłasza propozycje do wykazów prac legislacyjnych prowadzonych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów
  • Nadzoruje proces kształcenia w zakresie uczelni morskich, szkół morskich, żeglugi śródlądowej, w tym: zatwierdza programy nauczania
  • Nadzoruje organy/ jednostki podległe i nadzorowane fundacje/ inspekcje w zakresie uczelni morskich, szkół morskich, żeglugi śródlądowej, w tym: zatwierdza dokumenty (m.in. statuty, regulaminy, plany, sprawozdania); bierze udział w pracach komisji/ rad/ zespołów funkcjonujących w ramach jednostek i organów podległych i nadzorowanych; rozpatruje i opiniuje wnioski oraz przygotowuje stanowiska Ministra w sprawach dotyczących działalności jednostek i organów podległych i nadzorowanych
  • Weryfikuje pod względem formalnym i merytorycznym wnioski o nadanie odznaczeń państwowych, orderów i odznak honorowych w zakresie nauczycieli akademickich uczelni morskich, nauczycieli szkół morskich, żeglugi śródlądowej
  • Prowadzi rejestry/ listy/ ewidencje w zakresie nauczycieli akademickich uczelni morskich, nauczycieli szkół morskich, żeglugi śródlądowej, zwłaszcza uzupełnia dane w Systemie Informacji Oświatowej w tym weryfikuje spełnienie wymagań formalnych
  • Uzgadnia standardy zawodowe w obszarze uczelni morskich, szkół morskich, żeglugi śródlądowej w tym dokonuje oceny zgodności przedkładanych do uzgodnienia standardów z przepisami prawa; uzgadnia i konsultuje przedkładane standardy; przygotowuje analizy i zestawienia oraz propozycje rozwiązań (m.in. przygotowuje projekty stanowisk ministra wobec tych projektów)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego pracy w administracji publicznej lub szkolnictwie wyższym i oświacie
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość zagadnień z zakresu szkolnictwa wyższego
  • Wiedza z zakresu zawodów regulowanych
  • Znajomość procesu legislacyjnego
  • Umiejętność myślenia analitycznego
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe