kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 95118

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

- nietypowe godziny pracy,

- zagrożenie korupcją,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,

- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • ma następujące zadania:
  • Koordynowanie procesem planowania i organizowania modyfikacji systemów informatycznych zgodnie z przyjętymi dla nich kryteriami jakości.
  • Współpraca z przedstawicielami klientów usług informatycznych w zakresie identyfikacji potrzeb modyfikacji świadczonych usług informatycznych, planowania nowych wydań usług informatycznych, organizacji wsparcia przy wdrażaniu usług informatycznych oraz organizacji utrzymania usług informatycznych.
  • Koordynowanie pracą administratorów systemów informatycznych.
  • Koordynowanie usługami informatycznymi wspierającymi pracę Ministerstwa i jednostek organizacyjnych resortu oraz prowadzenie ich dokumentacji w zakresie utrzymania systemu.
  • Współpraca z zewnętrznymi i wewnętrznymi dostawcami produktów stanowiących elementy usług informatycznych.
  • Uczestniczenie w pracach komisji przetargowych na systemy informatyczne wspierające pracę Ministerstwa lub jednostek organizacyjnych resortu.
  • Koordynowanie i uczestniczenie w działaniach związanych z dostarczaniem Ministerstwu lub jednostkom organizacyjnym resortu zmodyfikowanych usług informatycznych.
  • Współpraca z instytucjami i organizacjami spoza resortu (w tym także z organami Unii Europejskiej) w zakresie zarządzanych usług informatycznych i standardów wymiany informacji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami informatycznymi lub w obszarze zarządzania usługami informatycznymi
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość metodyki zarządzania projektami Prince2
  • Wiedza z zakresu zarządzania usługami
  • Wiedza z zakresu zarządzania wymaganiami i zmianami
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Wiedza w zakresie identyfikacji potrzeb, definiowania i zarządzania wymaganiami dotyczącymi usług aplikacyjnych IT
  • Wiedza w zakresie analizy i modelowania procesów biznesowych
  • Asertywność, Doskonalenie zawodowe, Identyfikacja z misją urzędu, Komunikacja, Otwartość na zmiany, Pozytywne podejście do klienta, Radzenie sobie z presją, Zorientowanie na osiąganie celów.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończony kurs Prince2 Foundation
  • Znajomość przepisów w zakresie informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne
  • Znajomość narzędzi do zarządzania wymaganiami, modelowania procesów i architektury korporacyjnej i systemów IT
  • Znajomość zagadnień z zakresu krajowej i paneuropejskiej interoperacyjności systemów informatycznych
  • Znajomość metodyki TOGAF
  • Znajomość metodyki zarządzania wymaganiami MSP