kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 95450

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Zagrożenie korupcją.

  • Budynek przy ul. Brackiej 4  jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Z uwagi na konstrukcję budynku utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. W budynku brak jest windy umożliwiającej wjazd osobie na wózku inwalidzkim. W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ­Analizuje wymagania systemów IT z obszaru PSZ, w tym: analizuje otoczenie prawne i/ lub biznesowe; pozyskuje wymagania prawne i/ lub biznesowe; przygotowuje wizje systemów; definiuje wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne.
  • ­Projektuje systemy IT z obszaru PSZ, w tym: wytwarza i/ lub zatwierdza modele analityczne, projektowe, w tym przypadki użycia; projektuje architekturę systemów; projektuje interfejs systemów; weryfikuje poprawność dokumentów dostarczanych przez wykonawców umów dotyczących utrzymania i rozwoju systemów.
  • Utrzymuje systemy IT z obszaru PSZ, w tym: koordynuje i monitoruje zewnętrzne usługi serwisowe; weryfikuje poprawność dokumentów i usług świadczonych przez wykonawców umów dotyczących utrzymania i rozwoju systemów.
  • ­Wdraża systemy IT z obszaru PSZ, w tym: przygotowuje plan i harmonogram wdrożenia systemów; nadzoruje przygotowywanie i udostępnianie warstwy aplikacji oraz dokumentacji wdrożeniowej; zarządza zmianą (wprowadza modyfikacje w trakcie wdrożenia), wspiera użytkowników w czasie wdrażania systemów IT z obszaru PSZ.­
  • Bierze udział w zapewnianiu bezpieczeństwa systemów IT z obszaru PSZ, w tym: tworzy oraz aktualizuje polityki i procedury bezpieczeństwa systemów IT; implementuje polityki i procedury bezpieczeństwa systemów IT (w odniesieniu do użytkowników i systemów IT).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w projektowaniu lub wdrażaniu systemów IT
  • ­­­Komunikatywna znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie B1
  • Umiejętność analizy wymagań dla systemów IT
  • Umiejętność specyfikowania wymagań funkcjonalnych dla systemów i usług IT
  • Znajomość metodyki prowadzenia projektów informatycznych
  • Umiejętność czytania dokumentacji analityczno-projektowej i technicznej systemów teleinformatycznych
  • ­Komunikatywność
  • ­Umiejętność współpracy
  • ­Umiejętność oganizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe