kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 95850

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych.

Realizacja zadań wiąże się z:

    • zagrożeniem korupcją

    • krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi

    • częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz

    • permanetna obsługa klientów zewnętrznych

Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak odpowiednio przystosowanych łazienek.

W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • przygotowuje projekty rozstrzygnięć administracyjnych w postępowaniach administracyjnych w trybie odwoławczym i w trybach nadzwyczajnych, w postępowaniach dotyczących odpowiedzialności administracyjnej (w sprawach szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, odpadów), nabywanych uprawnień (autoryzacja robót mogących zmienić stosunki wodne, zezwolenia w zakresie gospodarki odpadami na terenach zamkniętych) oraz uzgodnień w sprawach z zakresu utworzenia, zmiany granic lub likwidacji parku krajobrazowego oraz obszaru chronionego krajobrazu, a także ustanowienia i zniesienia stanowiska dokumentacyjnego, użytku ekologicznego, zespołu przyrodniczo-krajobrazowego lub pomnika przyrody
  • udziela wyjaśnień organom administracji publicznej i innym zainteresowanym podmiotom (w tym przygotowuje odpowiedzi i wkłady do odpowiedzi udzielanych posłom i senatorom) w celu zapoznania ich ze stanowiskiem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz resortu środowiska w zakresie interpretacji i stosowania obowiązujących przepisów prawa, dotyczących szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, gospodarki odpadami i ochrony przyrody
  • opiniuje oraz przygotowuje projekty aktów prawnych, strategii, raportów, komunikatów i innych dokumentów dotyczących szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, gospodarki odpadami i ochrony przyrody
  • przygotowuje wytyczne, rekomendacje, stanowiska i interpretacje przepisów prawa w zakresie dotyczącym szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, gospodarki odpadami i ochrony przyrody
  • współpracuje z komórkami organizacyjnymi GDOŚ, RDOŚ, Ministerstwa Środowiska oraz innymi resortami w celu udzielenia lub wymiany informacji na temat dotyczący szkód w środowisku, historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, gospodarki odpadami i ochrony przyrody

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w obszarze nauk przyrodniczych lub w zakresie dziedzin nauk rolniczych i leśnych lub dziedzin nauk prawnych lub dyscypliny ochrony środowiska lub wyższe i studia podyplomowe w w/w zakresie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z orzecznictwem administracyjnym lub ochroną środowiska (w tym przyrody)

  • Dobra znajomość przepisów ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie
  • Dobra znajomość przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska
  • Dobra znajomość przepisów ustawy o odpadach
  • Dobra znajomość przepisów ustawy o ochronie przyrody
  • Dobra znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • Dobra znajomość przepisów prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa i argumentowania
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych pakietu MS Office
  • Umiejętność obsługi aplikacji LEX
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Dobra znajomość przepisów ustawy Prawo wodne
  • Dobra znajomość przepisów ustawy Prawo budowlane
  • Dobra znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • Dobra znajomość ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych