kandydatów

Etat Starszy Specjalista w Departamencie Kontroli

Firma: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6776274, z dnia 2022-03-30

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości działa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, podnoszenia kwalifikacji kadr i kształtowania przyjaznego otoczenia biznesowego. Dzięki wsparciu Agencji firmy rozwijają działalność eksportową, wzorniczą, badawczo-rozwojową i wykorzystują w produkcji innowacje i nowoczesne technologie. Oferta PARP pozwala na kompleksową realizację projektów - od koncepcji po komercjalizację.

Starszy Specjalista w Departamencie Kontroli

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: SS/DK_SK/03/22

Opis stanowiska

  • przeprowadzanie kontroli na miejscu realizacji projektów, obejmujących m.in. weryfikację wykonania zakresu rzeczowego projektu, kontrolę wydatkowania środków publicznych, stosowania przepisów prawa i realizacji projektu zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie;
  • formułowanie zaleceń pokontrolnych;
  • sporządzanie dokumentacji (raportów) z kontroli projektów;
  • prowadzenie działań pokontrolnych;
  • przeprowadzanie analizy ryzyka i opracowywanie metodyki doboru próby projektów do kontroli;
  • opracowywanie planów kontroli;
  • sporządzanie sprawozdań z realizacji planów kontroli i innych realizowanych zadań;
  • przygotowanie dokumentacji związanej z wyborem zewnętrznych wykonawców czynności kontrolnych, w tym dokumentacji przetargowych oraz dokumentacji dotyczących postępowań związanych z kontrolami;
  • weryfikacja dokumentacji z kontroli sporządzanej przez wykonawcę zewnętrznego.

Wymagania

Oczekujemy (wymagania konieczne):

  • wykształcenia wyższego (preferowane: ekonomia, finanse i rachunkowość, politologia, stosunki międzynarodowe, prawo, administracja);
  • min. 3 letniego doświadczenia zawodowego w tym 6 miesięcy na stanowisku związanym z prowadzeniem/rozliczaniem/kontrolą projektów współfinansowanych ze środków UE;
  • znajomości zagadnień z zakresu:
    • przepisów prawa regulujących wydatkowanie środków publicznych oraz realizację projektów z perspektywy finansowej 2014–2020;
    • wytycznych dot. kwalifikowalności wydatków i kontroli w ramach perspektywy finansowej 2014–2020;
  • wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych;
  • dyspozycyjności i gotowości do podróży służbowych na terenie całego kraju;
  • dobrej znajomości pakietu MS Office.

Dodatkowo (wymagania pożądane):

  • wykształcenie (np. studia podyplomowe) w obszarze audytu lub uprawnienia audytorskie;
  • doświadczenie w pracy z dokumentami finansowo-księgowymi;
  • aktywne prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • umowę o pracę
  • premię regulaminową
  • prywatną opiekę medyczną
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • szkolenia
  • atrakcyjną lokalizację
  • wydarzenia integracyjne
  • programy socjalne.