kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 95877

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- zagrożenie korupcją

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Bierze udział w procesie przeprowadzenia strategicznych ocen oddziaływania na środowisko dla programów rozwoju śródlądowych dróg wodnych, a także innych dokumentów w obszarze sektora żeglugi śródlądowej, w tym opracowuje dokumentację dotyczącą postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, opiniuje powstały w wyniku procesu dokument tj. prognozę oddziaływania na środowisko, monitoruje postęp realizacji zadania, bierze udział w spotkaniach w ramach zadania, przygotowuje opinie, stanowiska i informacje.
  • Współpracuje w prowadzeniu analiz na potrzeby przygotowania i realizacji koncepcji/ strategii/ programów/ planów/ projektów w zakresie żeglugi śródlądowej w obszarze ochrony środowiska poprzez formułowanie założeń oraz analizowanie i proponowanie zmian w już przygotowanych dokumentach zarówno krajowych jak i zagranicznych, identyfikowanie problemów i zagrożeń, aktualizowanie danych, wizualizację danych (tabele, wykresy, mapy), formułowanie i konsultowanie raportów, rekomendacji lub informacji.
  • Współpracuje z jednostkami podległymi ministrowi właściwemu do spraw żeglugi śródlądowej w zadaniach związanych z prowadzeniem ocen oddziaływania na środowisko w zakresie inwestycji na śródlądowych drogach wodnych.
  • Bierze udział w uzgodnieniach projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej, w zakresie żeglugi śródlądowej w obszarze kształtowania środowiska przyrodniczego.
  • Współpracuje w działaniach podejmowanych na poziomie krajowym w ramach procesu decyzyjnego wynikającego z członkostwa Polski w UE w zakresie żeglugi śródlądowej w obszarze kształtowania środowiska przyrodniczego poprzez analizowanie, uzgadnianie dokumentów międzynarodowych, przygotowywanie stanowisk/ materiałów do tych dokumentów.
  • Realizuje obowiązki informacyjne Ministra, w tym obsługuje interpelacje i zapytania poselskie, przygotowuje projekty odpowiedzi na wystąpienia komisji sejmowych i senackich, oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej w zakresie żeglugi śródlądowej w obszarze kształtowania środowiska przyrodniczego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo wodne
  • Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe