kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 95667

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,

  • zagrożenie korupcją,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku brak windy oraz brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Koordynuje projektowanie i modernizuje architekturę środowiska usług głosowych w sieci IP
  • Koordynuje działania z zakresu funkcjonowania usług głosowych w technologii IP i VoIP na terenie całego kraju oraz samodzielnie wykonuje czynności administracyjne i utrzymaniowe
  • Wykonuje analizy i implementuje w środowisku sieciowym rozwiązania optymalizujące funkcjonowanie usług głosowych IP i VoIP
  • Zarządza ryzykiem i zmianą w projekcie budowy lub modernizacji środowiska telefonii IP i VoIP w sieciach IP
  • Opracowuje i wdraża nowoczesne rozwiązania i koncepcje rozwoju eksploatowanej architektury środowiska telefonii IP i VoIP oraz aplikacji działających w czasie rzeczywistym zgodne z wytycznymi standardami w zakresie architektury i jakości usług głosowych w sieciach IP
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych powoływanych w związku z realizowanymi projektami dotyczącymi zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych na potrzeby krytycznych systemów głosowych Policji
  • Przeprowadza analizy przestrzegania wytycznych i standardów w zakresie architektury sieciowej w zakresie zapewnienia odpowiednich mechanizmów bezpieczeństwa w aspekcie urządzeń sieciowych realizujących usługi głosowe jak i ruchu VoIP w sieci IP
  • Współpracuje ze specjalistami z dziedziny IT – inżynierami innych służb, pracownikami firm zewnętrznych w ramach zawartych umów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu teleinformatycznym i/lub telekomunikacyjnym i/lub pokrewnym ukierunkowanym na systemy teleinformatyczne lub szkoła wyższa bez wymaganego profilu i studia podyplomowe kierunkowe w jednym z w/w kierunków

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 5 lat samodzielnego administrowania produkcyjnymi sieciami i systemami TCP/IP
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "tajne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej zaawansowanych rozwiązań sieciowych, środowiska IP i VoIP (Voice over IP) oraz telefonii, praktycznej umiejętności implementowania technologii głosowych w obszarze środowisk aplikacyjno-serwerowych, samodzielnego administrowania systemami TI
  • Kreatywność
  • Zdolność szybkiego podejmowania decyzji
  • Samodzielność
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Umiejętność rzeczowego argumentowania
  • WZORY WYMAGANYCH OŚWIADCZEŃ ZNAJDZIESZ NA STRONIE: http://bip.kgp.policja.gov.pl/kgp/wolne-stanowiska-w-sc/wzor-oswiadczenia-kandy/23099,Wzory-oswiadczen.html
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu specjalistycznej wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznej w zakresie sieciowym oraz implementacji usług głosowych w sieciach IP i technologii transmisji głosu i VoIP przez sieć IP
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B