kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 96548

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: - praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie – obszar województwa mazowieckiego, - kontakt z klientami zewnętrznymi urzędu. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: - budynek, w którym znajduje się Inspektorat nie posiada windy, - stanowisko pracy znajduje się w pokoju wieloosobowym na pierwszym piętrze; wyposażone w komputer z oprogramowaniem, - w budynku znajduje się dźwig platformowy umożliwiający dostęp na I poziom osobom niepełnosprawnym.

Zakres zadań

  • Prowadzi obsługę prawną Inspektoratu
  • Sprawuje nadzór pod względem formalno-prawnym, nad wszelkimi aktami prawnymi wydawanymi przez Wojewódzkiego Inspektora, opiniuje decyzje administracyjne i postanowienia oraz przygotowuje pełnomocnictwa
  • Prowadzi i nadzoruje postępowania administracyjne w zakresie zleconym przez Wojewódzkiego Inspektora oraz przygotowuje decyzje administracyjne inne rozstrzygnięcia
  • Monitoruje wszelkie zmiany w przepisach prawa związane z działalnością Inspektoratu oraz przekazuje informacje w tym zakresie Wojewódzkiemu Inspektorowi;
  • Reprezentuje Wojewódzkiego Inspektora przed innymi organami i sądami, współpracuje z policją;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji
  • Wpis na listę radców prawnych;
  • Bardzo dobra znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego;
  • Umiejętność sporządzania pism w postępowaniu administracyjnym;
  • Umiejętność obsługi komputera (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny);
  • Umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej, umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawa oraz formułowania wniosków.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
  • Znajomość przepisów kodeksu spółek handlowych
  • Odpowiedzialność, terminowość, dokładność;
  • Umiejętność pracy w zespole, dzielenia się wiedzą i informacjami;
  • Umiejętność analitycznego myślenia;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów;
  • Wysoka kultura osobista.