kandydatów

Etat Zastępca głównego księgowego

Firma: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu miejsce pracy: Radom

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Zastępca głównego księgowego
Miejsce pracy: Radom
Ogłoszenie o naborze Nr 96574

Warunki pracy

Praca w siedzibie Urzędu. Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku jest winda.

Zakres zadań

  • Koordynuje, organizuje i przydziela zadania podległym pracownikom w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania Wydziału podczas nieobecności Naczelnika Wydziału – Głównego Księgowego.
  • Nadzoruje i koordynuje sprawy związane z windykacją należności.
  • Przygotowuje materiały do sporządzenia miesięcznej i kwartalnej sprawozdawczości budżetowej. Przygotowuje materiały do sporządzania bilansu rocznego z działalności jednostki, w tym koordynacja prac inwetaryzacyjnych
  • Prowadzi rozliczenia z tytułu należności budżetowych i rozliczeń z dysponentami zewnętrznymi (GITD, zarządcy dróg) w zakresie przypisów ich należności i środków przekazywanych na ich konta z tytułu wyegzekwowania tych należności.
  • Uzgadnia obroty i salda kont po zakończeniu kolejnych okresów obrachunkowych (miesięcznych i rocznych).
  • Kontroluje na bieżąco prawidłowość sporządzania list wynagrodzeń, rozliczeń z ZUS, PEFRON, rozliczeń z tytułu ubezpieczeń pracowniczych z PZU, jak również prawidłowość gospodarowania środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Sprawdza faktury i rachunki w zakresie ich zgodności z podpisanymi umowami i wnioskami zakupu, oraz analizuje w/w operacje gospodarcze pod kątem ich zgodności z planem finansowym jednostki
  • Przygotowuje aktualizacje Zasad Rachunkowości i planu kont Inspektoratu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie - Kandydat musi spełniać jeden z poniższych warunków:
a)ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
b)ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
c)jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d)posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Bardzo dobra znajomość zasad gospodarki finansowej jednostki budżetowej, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, KPA, ustawy o transporcie drogowym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność kierowania zespołem
  • Umiejętność biegłej obsługi programów księgowych
  • Umiejętność pracy na komputerze w środowisku WINDOWS, szczególnie w zakresie Excel, ponadto programów Trezor, Buza, NBP, FORTECH, EZD PUW
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji, komunikatywność
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych i pod presja czasu
  • Umiejętność pracy w zespole