kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 96534

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- wysiłek fizyczny

- zagrożenie korupcją

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Administruje i monitoruje poprawne działanie systemów teleinformatycznych, w tym administruje i obsługuje system wideokonferencyjny; nadzoruje stan działania systemu wideokonferencyjnego; udziela pomocy merytorycznej w zakresie obsługi funkcjonalności systemów teleinformatycznych; nadzoruje i monitoruje oprogramowanie systemowe umożliwiające pracę oraz kontrole systemów serwerowych pracujących w środowisku Linux/Unix i Windows; nadzoruje i kontroluje przestrzeganie zasad i wymagań bezpieczeństwa informacji przetwarzanych w systemach teleinformatycznych Ministerstwa dot. infrastruktury sieciowej oraz sieciowych zasobów informatycznych (przestrzeganie polityki bezpieczeństwa i procedur).
  • Administruje i monitoruje poprawne działanie systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego w tym serwisuje i wykonuje bieżące dostosowanie konfiguracji systemu kopii bezpieczeństwa zainstalowanego na wszystkich wykorzystywanych w Ministerstwie systemach operacyjnych, bazodanowych, narzędziowych i aplikacyjnych; przeprowadza cykliczne próby odtworzeniowe systemów objętych systemem kopii bezpieczeństwa; rozpoznaje zagrożenia cyberbezpieczeństwa w nadzorowanych zasobach informatycznych; serwisuje i wykonuje bieżące dostosowanie konfiguracji systemów monitorujących poprawne działanie infrastruktury sieciowej, oraz usług sieciowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawnego działania sieci; poszukuje znane podatności sprzętu i oprogramowania w nadzorowanych systemach teleinformatycznych; pozyskuje aktualne informacje o technicznych podatnościach dotyczących wykorzystywanych w Ministerstwie systemów operacyjnych, bazodanowych, narzędziowych i aplikacyjnych; zabezpiecza systemy teleinformatyczne przed nieuprawnionym dostępem; obsługuje incydenty bezpieczeństwa informacji; wykonuje bieżące dostosowanie konfiguracji systemów do obowiązujących technologii bezpieczeństwa.
  • Administruje i monitoruje poprawne działanie systemu, aplikacji użytkowych, w tym administruje aplikacjami użytkowymi wykorzystywanymi w Ministerstwie; administruje aplikacjami do obsługi wideokonferencji; nadaje, odbiera, modyfikuje uprawnienia użytkowników systemu, aplikacji; dokonuje niezbędnych rekonfiguracji systemów operacyjnych oraz aplikacji; przyjmuje zgłoszenia usterek/nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu, aplikacji od użytkowników; instaluje oprogramowanie systemowe i użytkowe umożliwiające pracę systemów komputerowych w sieci komputerowej; dba o bezpieczeństwo aplikacji użytkowych, kontrolując działanie systemu antywirusowego na danych systemach oraz przeglądając logi systemowe; dokonuje niezbędnych napraw zainstalowanych systemów, zgodnie z obowiązującym standardami; kontroluje wykonywanie kopii bezpieczeństwa oraz weryfikuje poprawność jej wykonania.
  • Przygotowuje i administruje stacjami roboczymi oraz urządzeniami mobilnymi pracowników Ministerstwa.
  • Uczestniczy w pracach wdrożeniowych nowych i modernizacji istniejących systemów teleinformatycznych.
  • Testuje oprogramowanie użytkowane oraz jego aktualizacje w celu zapewnienia jego bezawaryjnego działania w ramach wszystkich systemów teleinformatycznych Ministerstwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość systemów operacyjnych
  • Znajomość zasad funkcjonowania sieci
  • Znajomość problematyki bezpieczeństwa informacji w systemach IT
  • Znajomość rozwiązań wideokonferencyjnych
  • Znajomość systemów Linux (konfiguracja serwerów FTP. serwerów WWW, Apache2, nadawania uprawnień użytkownikom)
  • Znajomość systemów Windows oraz pakietu Office
  • Znajomość ActiveDirectory i usług powiązanych
  • Ogólna znajomość Prawa zamówień publicznych
  • Myślenie analityczne
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Dostęp do informacji niejawnych lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe