kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 97038

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe. Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury). Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

  • Budynek przy ul. Żurawiej 4a jest dostępny i częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się dwie windy ułatwiające poruszanie się, ale nie są w pełni dostosowane dla osób na wózku inwalidzkim (wejścia do windy mają szerokość 77 cm). W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Koordynuje prace strony rządowej w Radzie Dialogu Społecznego, w tym: przygotowuje materiały dla przedstawicieli Ministerstwa; konsultuje projekty protokołów, ustaleń, notatek z posiedzeń RDS i jej zespołów ze stroną rządową; konsultuje projekty uchwał RDS, wnioski partnerów społecznych ze stroną rządową; monitoruje realizację ustaleń wynikających z udziału w spotkaniach/ posiedzeniach; opracowuje wkłady do odpowiedzi zbiorczych na wystąpienia partnerów społecznych w RDS; przygotowuje tezy, notatki, dokumenty podsumowujące; bierze udział w spotkaniach i posiedzeniach; monitoruje terminowość wykonywania zapisów ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.
  • Koordynuje prace Trójstronnych Zespołów Branżowych w aspektach: merytorycznym, organizacyjnym i informacyjnym, w tym: bierze udział i obsługuje merytorycznie spotkana i posiedzenia; monitoruje realizację ustaleń wynikających z udziału w spotkaniach/ posiedzeniach; przygotowuje/ uzgadnia dokumenty podsumowujące/ sprawozdania; przygotowuje zaproszenia, materiały i inne niezbędne dokumenty do realizacji zadana; zapewnia właściwą obsługę techniczną spotkań; sporządza protokoły, notatki i inne pisemne informacje z przebiegu posiedzeń; przekazuje informacje zainteresowanym.
  • Prowadzi współpracę z organizacjami partnerów społecznych szczebla krajowego i branżowego, w tym: organizuje spotkania Ministra ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców w celu umożliwienia wymiany informacji, dyskusji na temat bieżącej sytuacji, prowadzi monitoring działalności instytucji z udziałem partnerów społecznych oraz realizacji zasad polityki rządu w zakresie dialogu społecznego; pozyskuje i wymienia informacje z organizacjami partnerów społecznych o organizowanych konferencjach, seminariach, szkoleniach, publikacjach, opracowanych dokumentach – analizach, ekspertyzach promujących dialog społeczny.
  • Udziela informacji na wnioski i zapytania w zakresie właściwości Wydziału, w tym: przygotowuje projekty odpowiedzi/ wyjaśnień dotyczących instytucji dialogu; przygotowuje projektów odpowiedzi na wnioski o udostępnienie informacji publicznej/ inne wnioski i zapytania; gromadzi materiały.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość problematyki branż i związanych z nimi aspektów polityki społecznej i gospodarczej
  • Znajomość ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego
  • Znajomość ustawy o związkach zawodowych
  • Znajomość ustawy o organizacjach pracodawców
  • ­Umiejętność analizy i syntezy informacji
  • ­Komunikatywność
  • Umiejętność współpracy
  • ­Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • ­Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe