kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 97134

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Koordynuje proces przygotowywania i opiniowania projektów aktów prawnych związanych z tematyką poboru opłat drogowych na poziomie krajowym oraz europejskim w zakresie właściwości departamentu, inicjuje prace w tym zakresie, a także współpracuje z Departamentem Prawnym.
  • Opracowuje i opiniuje projekty umów, porozumień i innych dokumentów w zakresie właściwości departamentu.
  • Przygotowuje analizy prawne i stanowiska w odniesieniu do zagadnień prawnych w zakresie właściwości departamentu.
  • Tworzy dobre praktyki w zakresie realizacji zawartych umów i porozumień, obejmujących w szczególności definiowanie procesów oraz danych niezbędnych do monitorowania prawidłowości sprawowania przez komórki wewnętrzne zadań związanych z nadzorem merytorycznym nad umowami i porozumieniami.
  • Bierze udział w opracowywaniu i opiniowaniu projektów regulacji wewnętrznych, w tym ich uzgodnień w zakresie właściwości departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo lub administracja lub ekonomia
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z opracowywaniem i opiniowaniem aktów prawnych lub opracowywaniem projektów umów i porozumień
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie i tworzenie tekstów w obszarze właściwości wydziału
  • Znajomość ustawy o drogach publicznych wraz z aktami wykonawczymi
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • Znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • Znajomość procedury legislacyjnej
  • Umiejętność analizowania i interpretacji przepisów prawa
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe