kandydatów

Etat Naczelnik wydziału

Firma: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 97326

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich. Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stanowisko pracy mieści się na trzecim piętrze budynku biurowego.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Ogólny zakres czynności na stanowisku pracy:

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.

Czynności fizyczne:

1.      Rozmowy telefoniczne zewnętrzne i wewnętrzne oraz kontakty z pracownikami Urzędu i pracownikami firm i instytucji zewnętrznych.

2.      Konieczność poruszania się po terenie Urzędu.

Zakres zadań

  • będzie odpowiedzialna za koordynowanie i wykonywanie zadań związanych z rozwijaniem i utrzymywaniem systemów i usług informatycznych wspomagających proces udzielania praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej oraz rozwijaniem i utrzymywaniem systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD), a także systemów i usług informatycznych w obszarze elektronicznej komunikacji z Urzędem, w szczególności realizowanych z wykorzystaniem Platformy Usług Elektronicznych Urzędu Patentowego RP, w celu zapewnienia prawidłowego i nieprzerwanego działania wpieranych systemów i usług;
  • zarządzanie i nadzorowanie administrowania centralnymi środowiskami bazodanowymi przechowującymi informacje o przedmiotach własności przemysłowej w celu zapewnienia wysokiej jakości i integralności danych;
  • koordynowanie i współpracę z dostawcami rozwiązań i usług informatycznych w zakresie wdrażanego i eksploatowanego oprogramowania oraz opracowywanie opisów przedmiotów zamówienia do postępowań przetargowych oraz udział w prowadzeniu i realizacji zamówień publicznych, a także wspieranie i uczestniczenie w realizacji zadań w ramach współpracy międzynarodowej w celu zapewnienia wysokiej jakości dostarczanych rozwiązań;
  • proponowanie kierunków informatyzacji Urzędu, opracowywanie planów rozwoju utrzymywanych systemów informatycznych i oprogramowania oraz projektowanie i wdrażanie uzgodnionych zmian, a także wspieranie właścicieli biznesowych w przygotowywaniu oraz wykonywaniu testów systemów informatycznych oraz wspomaganie definiowania potrzeb biznesowych i procedur w zakresie funkcjonowania i rozwoju systemów, usług i rozwiązań informatycznych w celu wsparcia pracy komórek organizacyjnych Urzędu;
  • koordynowanie i obsługę zgłoszeń w systemie ServiceDesk oraz udzielanie pracownikom Urzędu wsparcia technicznego w zakresie eksploatacji oprogramowania i systemów dziedzinowych wspomagających proces udzielania praw wyłącznych na przedmioty ochrony własności przemysłowej w celu zapewnienia należytej jakości, ciągłości i dostępności usług świadczonych przez Departament;
  • organizowanie oraz prowadzenie szkoleń i warsztatów oraz opracowywanie dokumentacji projektowej i eksploatacyjnej w zakresie utrzymywanych systemów informatycznych i oprogramowania w celu ułatwienia korzystania z systemów informatycznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego doświadczenia w obszarze związanym z administrowaniem systemami informatycznymi lub z projektami informatycznymi
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • wiedza w zakresie tworzenia i eksploatacji systemów informatycznych,
  • znajomość relacyjnych baz danych,
  • umiejętność zarzadzania zespołem i współpracy w zespole,
  • znajomości narzędzi służących do modelowania procesów biznesowych,
  • umiejętności analityczno-projektowe zakresie systemów informatycznych,
  • znajomość biblioteki ITIL,
  • komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania i negocjacji,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność planowania i organizacji pracy,
  • samodzielność w rozwiązywaniu problemów.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie modelowania aplikacji/systemów z wykorzystaniem UML,
  • przeszkolenie w zakresie zarządzania ryzykiem,
  • przeszkolenie w zakresie umów dotyczących informatycznych dostaw i usług,
  • przeszkolenie w zakresie ustawy o finansach publicznych,
  • wiedza w zakresie ochrony i bezpieczeństwa informacji, w tym danych osobowych,
  • znajomość Enterprise Architect lub MS Visio,
  • znajomość Jira lub Sharepoint,
  • znajomość trybu udzielania zamówień publicznych w odniesieniu do przepisów polskich i europejskich,
  • znajomość ustawy Prawo własności przemysłowej,
  • znajomość ustawy o finansach publicznych.